Najhoršie hodnotené slovenské seriály sú téma, ktorou sme sa na EMEFKA už dávnejšie zaoberali v tomto článku. Dnes ti prinášame jeho pokračovanie, skúmajúce ďalších 10 fascinujúco zle spracovaných, no legendárnych slovenských seriálov. V tomto zozname si predstavíme tie najhoršie seriály z audiovizuálneho priestoru našej krajiny, ktoré si túto prezývku získali katastrofálnymi hodnoteniami na filmovom portáli ČSFD.
Netreba sa obávať. Niektoré z týchto diel určite poznáš, či si ich už videl, alebo nie. Aj keď ide o zbierku najhorších televíznych diel na Slovensku, stále majú čo ponúknuť. Spomienky, návrat do detstva, ale aj vyhliadkovú jazdu podivných hereckých výkonov a snahu slovenskej televíznej produkcie zaujať diváka, ktorého už ovplyvňuje aj internet. Niektoré trendy sa však nikdy nemenia.
10. Divoké kone (2015, 16 %)
A sme späť v tom. Televízia JOJ priniesla svojim divákom v roku 2015 seriál Divoké kone, ktorý sa príbehovo odohrával uprostred lúk, polí a lesov. Zdržiavali sme sa hlavne na ranči, kde sa chovali ušľachtilé kone, zdanlivo držiace v sebe viac tajomstva, než si mohla hocijaká postava predstaviť. V príbehu sa moceme okolo zbohatlíckej rodiny Závodských, potomkov starého rodu Hozmannovcov.
Treba priznať, že tvorcovia sa v seriáli snažili napojiť dej aj na väčšie historické udalosti sveta, avšak ani to divákom nestačilo. „Hviezda čisto len za skvelé zábery na okolie a kone. A to je asi tak všetko, čo sa dá o tomto povedať,“ píše hneď prvý komentujúci na portáli ČSFD. Milovníci koní si sčasti teda prišli na svoje. Aspoňže tak.
9. Druhý dych (2011, 16 %)
Romantický seriál Druhý dych bol príbehom o neúplných rodinách, ktoré sa stali obeťou veľkej straty a teraz musia hľadať spôsob, ako dieru vo svojom živote vyplniť. Krehké vzťahy, životné lásky a tak ďalej. Poznáš to. Každá jedna z bandy hlavných postáv sa trápi so svojím údelom. Úspešný architekt sa stará o svoju firmu a dcérku, stretáva lásku a bojuje s neprajníkmi. Nie je o čom. Či?
„Vynikající herci ukazují schopnou konkurenci vynikajicím jihoamerickým hercům, pro které jsou telenovely jediným zdrojem obživy,“ vyjadruje svoj rezko sarkastický názor jeden z českých komentujúcich. Seriál sa podľa všetkého vysielal aj v Čechách, a tak ho malo šancu vidieť dosť divákov, je teda zázrak, že sa nedostal medzi najhoršie hodnotené slovenské seriály s vládnucou pozíciou.
8. Horúca krv (2012, 15 %)
„O šťastie treba bojovať! Horkokrvnosť však nie je vždy namieste.“ Tak znie slogan distribútora seriálu Horúca krv, ktorý svojho času išiel na Markíze. V seriáli sa v hlavných úlohách predstavili slovenskí herci ako Jozef Vajda, Alexander Bárta, Anna Javorková a Zuzana Kanócz. Príbeh dvoch rodín z prostredia súčasného vidieka, kde sa odohrá životy meniaca tragická udalosť, však mnohých veľmi pozitívne nezaujal.
„Desať slovenských seriálov, v ktorých sa prezentuje dookola desať slovenských hercov, a v nich majú stále hrať tri charaktery, ktoré sa viac či menej opakujú v každom rodinnom a či romantickom seriáli v televíznej produkcii komerčných firiem,“ prejavuje svoju frustráciu jeden z používateľov ČSFD.
7. Chlapi neplačú (2013, 15 %)
Možno bol predošlý komentár o opakujúcich sa hercoch a seriálových príbehoch trafený presne do čierneho. Chlapi neplačú rozprávali príbeh komplikovaného vzťahu dvoch nevlastných bratov, Michala Lánskeho a Romana Pollnera. Obaja sú synmi veľkého biznismena Jána, ktorý riadi významnú drevársku firmu. Do Michalovho života vstupuje osudová láska, miešajúca karty príbehu a všetkých vzťahov už od prvého stretnutia.
V seriáli sa predstavili poprední herci, ako napríklad Tomáš Maštalír, Petra Vajdová, Dominika Kavaschová, Alexander Bárta a Milan Bahúl. „Typ seriálu, ktorý je plný vaty, dejovo je absolútne o ničom, naťahuje sa ako sople v nose a v prípade záujmu sa dá točiť donekonečna,“ rozpráva ďalší výstrednejší komentár.
6. Dedičstvo (2013, 13 %)
TV JOJ znova útočí! V minulosti produkovala najhoršie hodnotené slovenské seriály ako na bežiacom páse. Dedičstvo rozpráva príbeh Veľkého Petrovca, dedinky, ktorá je bydliskom rodiny výstredných Petrovičovcov. Do dediny prichádza až z Chicaga americká Slovenka Júlia Miller a spoznáva sa s miestnymi a ich situáciou. Ide jej však hlavne o to, aby si od babičky získala nárok na zdedený majetok.
Rozbieha sa dráma, ktorá ak nie je o láske, tak je o peniazoch. Kráľovsky melodramatické. „Myslím že sme definitívne dobehli juhoamerické telenovely,“ hovorí komentár, jasne tvrdiaci, že sme sa vyrovnali svetovým telenovelám, hurá!
Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane