Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 22.11.2024
sk
Cecília
cz
Cecílie

Stále rastúca sociálna sieť TikTok nám vždy a znova dokazuje, akým je skvelým miestom na šírenie zlých nápadov. Takmer každý mesiac tu máme novú výzvu, ktorá privádza ľudí do nemocnice a kopu ďalších inšpiratívnych príkladov, ako si ublížiť. Populárny TikTok trend dokonca môže viesť k nechcenej výrobe bojového plynu priamo v tvojej domácnosti, uvádza IFLScience.

TikTok je domovom mnohých, ktorí hľadajú krásu doslova vo všetkom. Napríklad aj v čistení hajzla. Deti z TikToku si dokázali vytvoriť vlastnú estetickú školu, ktorá spočíva v nalievaní rozmanitých farebných čistiacich prostriedkov do upchatej toaletnej misy. Zvykne sa označovať hashtagmi #ToiletClean alebo #ToiletOverload.

@queenscleaning

#MyRoyals asked for more story times 🥰Part (1/2) #StoryTime #StoryTimeCleaning #ToiletClean #CleanTok #ToiletOverload #PastyClean #PastyToilet #fypシ

♬ original sound – Valerie Slayss

@thesqueakyclean_traumarn

Answer to @yourlostmate soo pasty 🤩🤩 this was just what I needed after work! 1/3 #toiletoverload #productdump #toiletscrub #CompleteMyLook

♬ original sound – thesqueakyclean_traumarn

Nebezpečenstvo pre ľudský organizmus

Ak si aspoň troška dával pozor na hodinách chémie, tak vieš, že aj na pohľad prekrásna chemická reakcia môže viesť ku vzniku nežiadúcich produktov. Inak to nie je ani v tomto prípade a šantenie s čistiacimi prostriedkami občas vytvorí bojový plyn zakázaný Ženevskou konvenciou. Pokiaľ si neskontroluješ zloženie použitých látok, môžeš sa ľahko priotráviť chlórom.

Niekomu môže chlór pripadať ako nevinná látka, ktorou sa čistia bazény. V skutočnosti má táto látka obrovský potenciál poškodiť ľudský organizmus a každý, kto s ňou pracuje, by mal používať adekvátne ochranné prostriedky. To je presne to, čo v žiadnom z videí na TikToku nevidíme. Asi len hŕstka z tvorcov tuší, že im hrozí takéto nebezpečenstvo.

profimedia

Chlór ako bojová látka

Chlór bol ako bojová látka prvýkrát použitý počas prvej svetovej vojny. V roku 1915 ho Nemci nasadili v bitke pri Ypres a jeho zničujúci účinok na rady ich francúzskych nepriateľov prekonal všetky očakávania. Látka spôsobuje slzenie, kašeľ, zvracanie a vážne ťažkosti s dýchaním.

Pri väčšej koncentrácii dokáže zreagovať s vodou v pľúcach a zvnútra ich rozpustiť vzniknutou kyselinou chlorovodíkovou. To určite nie je veľmi príjemné! Spolu s ostatnými bojovými plynmi bolo použitie chlóru ako zbrane zakázane Ženevskou konvenciou v roku 1925.

Zdroj: iflscience.com

Čítaj ďalej: „Milk Crate Challenge“ je nová výzva, kvôli ktorej TikTokeri končia v nemocniciach


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.