Kto by vyhral v súboji 1 gorila vs. 100 mužov? Internet si láme hlavu nad virálnym problémom

K otázke sa vyjadrili tvorcovia memes aj odborníci.


Kto by vyhral v súboji jedna gorila verzus sto mužov? Táto otázka vyvolala na sociálnych sieťach búrlivú diskusiu. Ľudia si vymieňajú argumenty prikláňajúce sa na tú, či onú stranu, vznikajú memes a k problému sa vyjadrili aj odborníci z oblasti primatológie.

Ťažká otázka

Problém „1 gorila vs. 100″ mužov“ sa na internete rozoberal už pred niekoľkými rokmi. Teraz však ožil. Dá sa povedať, že ide o virálnu tému, ktorá koluje rôznymi sociálnymi sieťami.

Dilema je naozaj veľmi jednoduchá a stručná. Ľudia sa snažia nájsť odpoveď na otázku, či by v boji jednej gorily proti stovke mužov zvíťazili ľudia alebo mohutné zviera. Muži by mali byť neozbrojení a všetci by mali byť na bojisku prítomní súčasne.

Kto by vyhral v súboji jedna gorila verzus sto mužov? Táto otázka vyvolala na sociálnych sieťach búrlivú diskusiu.
Shutterstock

Nálož memes

Otázka „1 gorila vs. 100″ mužov“ sa v povedomí verejnosti udržiava vďaka obrovskému množstvu memes, ktoré sa jej venujú. Ich tvorcovia si buď uťahujú z absurdnosti samotného problému alebo prostredníctvom memes prezentujú svoju odpoveď na otázku.

Čo hovoria odborníci?

K problému sa dokonca pre Forbes vyjadrila Tara Stoinski, riaditeľka neziskovej organizácie Dian Fossey Gorilla Fund. Odborníčka poukázala na to, že po fyzickej stránke má gorila oproti človeku zjavnú výhodu v sile, mohutnej čeľusti s hrozivými zubami a v odolnejšej pokožke.

Dospelá gorila môže vážiť až 180 kilogramov a je asi 10-krát silnejšia ako priemerný muž. Vyzerá to tak, že ide o skutočne mocného protivníka. Majú vôbec muži nejakú šancu proti tomuto nebezpečnému zvieraťu? Zvíťaziť môžu jedine vtedy, ak budú spolupracovať.

Kto by vyhral v súboji jedna gorila verzus sto mužov? Táto otázka vyvolala na sociálnych sieťach búrlivú diskusiu.
Shutterstock

Stoinski je presvedčená, že muži by dokázali gorilu poraziť v prípade, že by využili svoju schopnosť plánovať, spolupracovať a tvoriť taktické plány. Aj v najoptimistickejšom scenári by sa však zrejme nezaobišli bez strát na životoch.

Víťazný plán

Na základe týchto poznatkov by teda úspešný bojový plán vyzeral nasledovne: Rozdelili by sa do malých skupiniek (4-6 členov). Niektoré skupiny by odpútavali pozornosť gorily, kým ďalšie skupiny by na gorilu zaútočili od chrbta. Následne by sa stiahli a v prvej línii by ich vystriedali ďalšie skupiny.

Týmto spôsobom by sa gorila veľmi rýchlo vyčerpala, čo by otvorilo okno pre konečný úder. Na gorilu by viaceré skupiny zaútočili z viacerých strán, každá z nich by znehybnila určitú končatinu primáta a jedna zo skupín by zasadila smrtiaci úder.

Najčudnejšie domáce zvieratá: Neuveríte, akých miláčikov vlastnili svetové osobnosti

Určite si prečítaj:

Najčudnejšie domáce zvieratá: Neuveríte, akých miláčikov vlastnili svetové osobnosti

Gorila by suverénne zvíťazila, ak by sa jej rýchlo podarilo teatrálne roztrhať na kusy pár mužov, čo by vo zvyšku ľudskej armády vyvolalo paniku a zahnalo ju na útek.

Pri otázke „1 gorila vs. 100″ mužov“ je zrejmé, že empiricky overenej odpovede sa z jasných dôvodov nikdy nedočkáme, pretože len ťažko by sme našli 100 mužov ochotných riskovať svoje životy. Zároveň je nepravdepodobné, že by niekto poskytol vzácnu gorilu, ktorú by vystavil mučeniu v podobe tohto experimentu. Vďaka tomu, že ide o takýto nepravdepodobný scenár bez definitívnej odpovede, je to skvelý podnet na nekonečné debaty a špekulácie.


Tagy:

Peter Strhan
Venujem sa predovšetkým témam ako internetová kultúra, súčasné trendy a memes. Blízko mám aj k hudbe, vede a histórii.
Najčítanejšie
Podobné