Herec Lukáš Frlajs prezradil, aké bolo nakrúcanie akčného trháku Afterburn. O tomto sa rozprával s hviezdou seriálu Hra o tróny

Herec povedal, že zažil najprofesionálnejšiu výrobu vo svojom živote.


Ako sme ťa informovali v júli, v akčnom sci-fi trileri Afterburn, v ktorom si zahrali hviezdy ako Dave Bautista, Olga Kurylenko, Samuel L. Jackson či Kristofer Hivju, sa objavil aj slovenský herec Lukáš Frlajs. Snímku režíruje J.J. Perry a do našich kín dorazí už 18. septembra. Frlajs sa v markizáckom Teleráne rozrozprával viac o podmienkach na pľaci a nakrúcaní.

V úvode pred moderátorskou dvojicou zažartoval, že sa k úlohe dostal ako „slepé kura k zrnu“. Najskôr vraj tak ako bežní ľudia chodil len obdivovať kulisy pred hotelom Kyjev. Následne mu však napísala kastingová agentúra, že si vo filme môže zahrať. Požiadali ho o takzvanú sólo videonahrávku. Dostal k tomu text a popis scény.

Na pľaci ihneď pocítil výšku rozpočtu

Keď si napokon jeho nahratú scénku pozrela kastingová riaditeľka spolu s režisérom, zhodli sa, že našli pravého adepta. „Povedali mi, že sa im tá nahrávka páčila, čo bolo veľmi príjemné,“ povedal mladý herec, ktorý má za sebou už aj hlavnú rolu v rozprávke Perinbaba 2.

Zároveň dodal, že domáce nakrútenie sólo nahrávky nebolo úplne jednoduché a občas sa pritom cítil aj trápne, pretože si musel nahrať do tabletu repliky svojho kolegu a odhadnúť správne pauzy, počas ktorých vravel zas svoje repliky. Frlajs upresnil, že si nahral okolo 20 verzií a z nich potom vybral tú najlepšiu. Na verdikt, či ho do filmu vezmú, podľa vlastných slov čakal zhruba týždeň alebo dva.

Aj keď sa už ozvali, nebol si stále istý, či to vyjde: „Pokiaľ nemám podpísanú zmluvu a nie som priamo pred kamerou, ešte nič nie je isté.“ Priamo na pľaci vraj už bolo ihneď cítiť, že projekt má vysoký rozpočet. Každý mal svoje pohodlie, mal na všetko čas. Nebol tam žiaden zhon, naopak, štáb (v ktorom podľa Frlajsa boli aj ďalší šikovní Slováci) s hercami vytvorili príjemnú a uvoľnenú atmosféru.

Prísne pravidlá

Predtým, než sa naostro spustila kamera na pľaci, Frlajsovi vraj pomohol v boji so stresom jeho herecký kolega, nórsky herec Kristofer Hivju. Toho si môžeš pamätať ako nebojácneho, no večne vtipného bojovníka zo seriálu Hra o tróny. Ešte skôr, než nakrútili spoločnú scénu, si spravili selfie. Neskôr, mimo kamier, sa vraj bavili aj kamarátsky.

Nór dal Slovákovi pocit, že na pľaci si sú naozaj rovní, a to aj napriek rozdielnym hereckým skúsenostiam. Hivju sa Frlajsa pýtal napríklad na to, kde študoval, a bavili sa aj o záľubách a aktivitách mimo filmovej brandže. Slovenský herec mal mimochodom aj svoj vlastný karavan, v ktorom vždy čakal na ďalšie pokyny. Okrem maskérne a miesta s kateringom sa však nepohyboval nikde inde a nedostal sa do kontaktu s ostatnými hollywoodskymi hviezdami.

„Tam nemôžeš prejsť bez doprovodu, ktorý ti je vopred určený, ani 5 metrov, aby sa ti náhodou niečo nestalo. To mi už prišlo trošku smiešne… Reálne po nás prišlo auto, ktoré nás odviezlo 20 metrov na pľac,“ opísal prísne pravidlá. Ako vidno aj z traileru, Frlajs vo filme nepobudne príliš dlho. Postava, ktorú hrá práve Hivju, ho chladnokrvne zastrelí. Bez ohľadu na to je to však pre Frlajsa mimoriadne cenná herecká skúsenosť.

Odporúčame prečítať:

TOP 10 memes, ktoré vás bavili minulý týždeň najviac #190


Martin Adam Pavlík
Absolvoval som Audiovizuálne štúdia na FTF VŠMU v Bratislave a pracoval pre viacero médií. Mojou doménou sú najmä filmy/seriály a hudba. Taktiež mám rád lifestylové rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné