Azda najkontroverznejšou témou vo všetkých vekových kategóriách je pohlavný život. Málokto sa o ňom baví naozaj do hĺbky, a aj keď nastanú nejaké debaty (obvykle medzi blízkymi priateľmi rovnakého pohlavia), často môže dochádzať k šíreniu dezinformácií.
O pohlavnom žití ľudského druhu je v súčasnosti v obehu nespočetné množstvo mýtov, ktorým, žiaľ, verí viac než dosť neznalých jedincov. Tento článok je kolekciou desiatich z nich – tak si ho pozorne preštuduj a nauč sa čosi nové o niečom, o čom si si myslel, že vieš všetko.
1. Dlhšie prirodzenie rovná sa lepší styk
„Poslal mi fotku a napísal, že má 24 centimetrov!“
O tomto by ti vedel rozprávať úplne každý – ale presne o toto tu nejde. Ženy majú rady veľké údy, ale centimetrami nespraví pôžitok lepším ani Chuck Norris. Najlepším receptom na dokonalý pohlavný styk je vzájomné porozumenie partnera a partnerky a duševná spätosť medzi nimi.
2. Počas menštruácie sa nedá otehotnieť
„Áno, mali sme nechránený styk, ale aplikácia mi ukazovala nízku šancu.“
Aj nízka šanca je šanca. Treba si uvedomiť, že mužská spermia dokáže v ženskom tele žiť až 72 hodín bez toho, aby došlo k oplodneniu vajíčka. Medzitým môže menštruácia skončiť, šanca v aplikácii stúpne a namiesto ďalšieho cyklu príde bábo.
3. Počet stykov ovplyvňuje šírku pošvy
„Už mi to nie je také príjemné ako kedysi…“
To, že ste to už spolu veľakrát robili, s tým má spoločného asi toľko ako tenisová raketa s vanilkovým pudingom. Nie, určite sa nerozšírila, lebo ste to mali príliš často, ani pre nič iné – celá znížená citlivosť tkvie v strate psychického naviazania. Musíte sa jednoducho viac ľúbiť – ako každý sám seba, tak aj jeden druhého.
4. Masturbácia je škodlivá
„Robko, ale mne maminka povedala, že je to nezdravé.“
Ak sa s ním Robko hráva, robí dobre. Každý, kto sa s ním alebo s ňou hráva, robí dobre. Masturbácia rozhodne nie je škodlivá, ak nie je vykonávaná na verejnosti, ak nespôsobuje bolesť alebo stres a ak to s ňou jej vykonávateľ nepreháňa. Raz denne je v pohode. Aj dvakrát denne je v pohode. Ale osemkrát denne nie je v pohode.
5. Priemerný styk trvá 30 minút
„Tá predohra bola fajn, ale vo vnútri nevydržal ani 5 minút!“
Tak to je ešte celkom dobrý! Štúdie ukázali, že priemerné trvanie penetrácie u mužov, ktorí netrpia tzv. predčasnou ejakuláciou, je len kúsok nad 7 minút a u mužov, ktorí ňou trpia, sú to sotva 2 minúty. Je pravda, že sa nájdu aj 30-minútové posteľné monštrá, ale štandard tam určite nehľadajme.
6. Pohlavná choroba na toalete
„Myslíš, že som si to mohol priniesť z práce?“
Vieš, ako sa dá dostať pohlavná choroba na záchode? Jedine tak, že sa tam vyspíš s niekým, kto ju má. Pohlavné choroby sa prenášajú tekutinami, ktoré telo prirodzene vypúšťa v oblasti medzi nohami, krvou a kožnými ochoreniami, akým je napríklad herpes. Zo sadnutia si na cudziu záchodovú misu HPV-čko ani podobnú pliagu nechytíš.
7. Análne orgazmy neexistujú
„Skúšali sme to štyrikrát a nikdy z toho nič nebolo…“
Nedosiahnutie vrcholu pri tejto forme styku môže mať len pár dôvodov: krátky styk, za ktorý sa ženské telo nestihlo ku klimaxu prebojovať, nesprávna stimulácia, ktorá k vyvrcholeniu neviedla, alebo neúnosný stres spôsobený niečím novým. Určite sa však nemôžeš vyhovárať na to, že orgazmus sa v druhej dierke dosiahnuť nedá, pretože sa dá.
8. Kondómy ničia pôžitok
„Ja to chcem niekedy skúsiť aj bez, veď takto je to o ničom!“
Toto svojej partnerke nikdy nepovedz – ak je to o ničom, chyba je buď v tvojej hlave, alebo vo výbere výrobcu a typu ochrany. Správne nasadený kondóm správnej veľkosti neuberá na pôžitku. Ak máš teda pocit, že to nie je ono, skúste vystriedať značky, veľkosti, materiály, vône… a bude to lepšie.
9. Muži sú vždy pripravení
„Teraz nie, naozaj mi nie je dobre.“
Nie každý muž je 26 hodín denne nadržané prasa. Niekedy sa jeho malému kamarátovi jednoducho nechce. Jeho majiteľ môže byť unavený, málo alebo zle spal, niečo ho trápi alebo sa necíti zdravý. A nie, nemusí to znamenať, že si škaredá alebo smrdíš. A keď to naozaj nedokážeš vydržať, zožeň si zeleninku na baterky. Tá unavená nikdy nebude.
10. Po vazektómii je oplodnenie nemožné
„Ale to sa nemohlo stať, on je už predsa neplodný!“
Vazektómia je chirurgické zablokovanie semenovodov. Vykonáva sa u mužov, ktorí sú rozhodnutí, že už nechcú deti. Aj naďalej budú produkovať semeno, to však nebude obsahovať spermie. Teda, väčšinou. Nie každá operácia je stopercentne účinná, a preto je aj po vazektómii oplodnenie partnerky približne z jednej desatiny percenta možné.