Pivo útočí na Londýn
V roku 1814 sa v Londýne odohrala tragická udalosť podobná záplave „menšieho“ rozmeru. Pivovar Meux and Company si pravdepodobne neustrážil kvalitu tesnenia svojich fermentačných drevených nádrží a jedna z nich explodovala. To spôsobilo reťazovú reakciu, počas ktorej uvoľnený tlak roztrhal aj zvyšné nádrže, a z pivovaru sa do ulíc Londýna v zlomku pár sekúnd uvoľnilo obrovských 610 000 litrov piva.
„Obria vlna piva“, znie to ako zo sladkého sna. Pre Londýnčanov to ale znamenalo skazu. Pivo so sebou odnieslo dva domy, zdevastovalo niekoľko značne obývaných štvrtí a usmrtilo osem ľudí. Bola to tragédia, avšak zároveň aj senzácia.
Pomýlená bitka pri Karánsebes
V roku 1788 boli už tak dosť podivné dejiny svedkom asi najabsurdnejšej podoby takzvaného „friendly fire“. Odohral sa počas rakúsko-tureckej vojny, keď bola rakúska armáda pod vedením Jozefa II. na postupe. Nepriateľ bol na dosah, a tak bolo napred vyslaných niekoľko špehov. Naprieč krajom zahalenom v temnote však stretli niekoľko starých Rómov, ktorí husárom predali „šnaps“. A už to začalo.
Ikonická jednotka rakúskej armády – husári sa vrátili do kempu pod poriadnym vplyvom alkoholu a netrvalo dlho, dokým sa v radoch vojakov rozbehla bitka. Po pár minútach sa ozvali prvé výstrely a rozsiahly kemp reagoval tak, akoby sa blížil nepriateľ.
Nastal chaos. Všade bola tma a krik. Jednotlivé regimenty po sebe začali strieľať. Artiléria, podobne ako zvyšok armády, rozbúrená pomyselným príchodom otomanského nepriateľa, sa zapojila taktiež.
Keď nastalo ráno, stovky vojakov prišlo o život, a keď nepriateľ konečne dorazil, našiel nevyspatú rakúsku armádu oslabenú a bez morálky. Všetko kvôli šnapsu.
Vojna s vtákmi emu
Po prvej svetovej vojne bolo mnoho austrálskych veteránov vyslaných späť domov, kde im vláda darovala vlastný pozemok, aby mohli v pokoji farmárčiť. Tento „dôchodok“ sa prv zdal ako najlepšia vec, akú si mohli vysnívať. Opak bol ale pravdou.
Z vnútrozemia sa vynorili húfy vtákov emu. Tie začali farmárske polia ohlodávať a znehodnocovať. Neutíchajúci hlad prerastených nelietavých vtákov teda donútil vládu, aby zasiahla.
Do terénu povolali celé regimenty austrálskej artilérie ozbrojené guľometmi. Ich jediná úloha? Zastaviť šíriacu sa operenú „pliagu“. Po poliach sa deň čo deň ozývali výstrely. Obrie vtáky pomätene pobehovali z pozemku na pozemok. Aj keď to znie ako poriadny vtáčí masaker, populácia emu naďalej rástla a austrálska armáda svoj boj eventuálne vzdala.
Čo všetko dokáže spraviť jedna toaleta ponorke?
Odohrávala sa druhá svetová vojna a moria boli jednou zo šachovníc, na ktorých sa menili dejiny. Písal sa rok 1945 a nemecká ponorka hliadkujúca pri Škótsku sa dostala do nevídaných problémov.
Daný typ ponorky bol stavaný na ponor do väčších hĺbok než zvyčajné modely. To znamenalo, že mala inú konštrukciu a každý úkon vo vnútri bol o niečo komplikovanejší. To platilo aj pre toalety.
Tak sa jeden z nemeckých námorníkov rozhodol vykonať svoju potrebu a pravdepodobne zabudol utiahnuť nejakú páku. Po chvíli sa z toalety začala valiť voda a kapitán musel nariadiť vynorenie. Jeho posádka bola okamžite napadnutá britskými jednotkami a moderná ponorka bola „vybavená“.