Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Ľudský mozog je separátna entita so zmyslom pre humor, ktorý jeho majiteľom zase taký vtipný nepríde. No vážne. Jeden by povedal, že kopete za ten istý tím, a možno je to aj pravda, ale to neznamená, že si z teba občas neľúbi vystreliť. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko absurdných myšlienok, ktoré ti ten bastard s obľubou podstrkuje v tých najnevhodnejších situáciách. Nájdeš sa v nich?

1. Keď si k tebe niekto prisadne v autobuse

Sedadlo pri okne, hrkotanie pod zadkom, cesta do neznáma. Už len chvíľu a si doma, už sa nemá čo pokaziť, hovoríš si… a vtedy si k tebe niekto prisadne, porozkladá okolo seba všetky svoje kabely a okrem toho, že značne naruší tvoju privátnu bublinu, ťa prakticky uväzní na sedadle, z ktorého niet úniku. Super.

Čo teraz? Ako vystúpiš? Má slúchadlá. Keď ho poprosíš, aby uhol, nebude ťa počuť. Môžeš sa skúsiť prepchať cez ten mikroskopický priestor pred ním, ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa ti zachytí noha o ucho tašky a ty sa natiahneš krížom cez uličku, aký dlhý, taký široký. Zachváti ťa panika. A tak si tam tŕpneš celú cestu, dúfaš, že vystúpi skôr ako ty, až napokon príde tvoja zastávka a všetko sa vyrieši samo. Pomrvíš sa na sedadle, zistíš, že hoci počúva hudbu, nie je úplne slepý, uhne nohami a je po probléme.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Keď máš ísť večer spať

Je po polnoci. Ak sa zajtra ráno nechceš nenávidieť, mal by si spať, a ty by si aj rád, len tvoj mozog má na celú situáciu úplne iný názor. Namiesto toho, aby ťa čičíkal počítaním ovečiek alebo aspoň nadobro sklapol, sa ťa rozhodne tyranizovať. Povyťahuje všetky trapasy, ktoré si počas pôsobenia na tomto svete stihol naakumulovať, a strategicky ti ich špliecha do ksichtu, aby si sa náhodou nenudil. V skutočnosti sú to veci, ktoré si už okrem teba fakt nikto nepamätá. Ale pomôže ti to? Asi ťažko.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Keď odídeš do práce

Nemáš problémy s pamäťou. Z prechádzajúceho odstavca je zjavné, že si pamätáš aj desať rokov staré kraviny, ktoré by si radšej zabudol, ale v sekunde, ako vytiahneš päty z domu, sa tvoja mozgová kapacita scvrkne na tú akváriovej rybičky. Zamkol som? pýtaš sa sám seba minimálne trikrát. Vypol som žehličku, ktorú som nepoužil od prvého svätého prijímania bratranca z tretieho kolena, ktoré bolo solídnych päť rokov dozadu? Zhasol som svetlo na záchode? A nezabudol som si náhodou obliecť gate?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Keď sa na teba „všetci“ pozerajú

Dôraz na slovo „všetci“, ktoré má v tomto kontexte dosť abstraktný charakter. Všetci totiž neznamená všetci v rádiuse troch kilometrov, dokonca ani len všetci v miestnosti… všetci doslova znamená jeden človek, ktorý sa náhodne pozrel tvojím smerom, keď si prechádzal okolo, a stal sa vďačným zdrojom tvojej neutíchajúcej paranoje. Mám niečo na hlave? Vo vlasoch? Vyzerám ako idiot? Čo keď na mne sedí pavúk? Určite na mne sedí pavúk… Je spoločensky prijateľné posr*ť sa od strachu uprostred ulice?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Keď ti niekto neodpisuje

Klasika, stáva sa to nám všetkým. S niekým si píšeš, on tri hodiny formuluje odpoveď alebo si jednoducho len špára v nose a dáva si na čas a kým sa k tebe jeho správa dostane, už si úplne v inom univerze. Ale nedajbože, aby sa to stalo v opačnom garde. Päť minút je okej, pri desiatich ti už začína stískať polky, ale keď niekto neodpisuje hodinu? Dve? Tri?

Nielenže ťa ide od zvedavosti rozdrapiť, ak ste riešili niečo dôležité, začína ťa prepadať nepríjemný pocit, že si niečo posr*l. Zrazu si spomínaš na všetky veci, hoc aj úplné maličkosti, ktoré si od vášho prvého stretnutia povedal a ktoré si mohol teraz, o päť rokov neskôr, nesprávne vyložiť. Raz si mu povedal, že mal tie nové gate radšej nechať v obchode. Niet divu, že už s tebou nechce mať nič spoločné.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.