Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav a s ním aj diametrálne odlišné svadobné tradície. V Indii sa kradnú ženíchovi topánky, v Borneu musia zase mladomanželia tri dni po svadbe sťahovať polky, keďže presne tak dlho nesmú použiť toaletu, u nás na Slovensku zase holdujeme čepčeniu. No a kdesi v Amerike? Tam je asi brutálne in „updatovať“ uprostred ceremónie status na Facebooku.

Je to presne také absurdné, ako to znie. Moderné technológie a sociálne siete sa verne implementovali do našich všedných dní a očividne nie len do nich. Pre niektorých z nás sú totiž súčasťou aj tých menej všedných, počas ktorých by malo byť podstatné doslova čokoľvek iné… okrem cápania písmeniek do virtuálneho prázdna.

Mickel Alexander / Unsplash (https://unsplash.com/photos/82p7JgzKOpo)

Bizarnými mladomanželmi, o ktorých dnes bude reč, sú Danielle a James. Táto zaujímavá dvojica dala zbohom tradičnej svadobnej klasike a rozhodla sa obrad okoreniť po svojom. Namiesto romantických sľubov a vyznaní teda po svojom veľkolepom áno vytasili mobilné telefóny. A pred oddávajúcim a všetkými svadobčanmi si zmenili facebookové stavy na „manžel/manželka“. 

Lebo to je predsa to najdôležitejšie, nie? Načo vyvaliť tisíce za priestory a šaty, načo sýtiť desiatky hladných krkov a krájať tortu, keď si bude Božena doma pri telke myslieť, že si ešte stále single?! Atypická svadobná fotografia sa objavila v online skupine Thats It, I’m Wedding Shaming, kde ľudia frflú na cudzie svadby a zlízla si hneď niekoľko nepekných komentárov. 

Tamara Menzi / Unsplash (https://unsplash.com/photos/maZjDox-5Cs)

„Ak je toto indikátorom kvality ich budúceho manželstva, tak si ten stav budú čoskoro meniť naspäť,“ napísala jedna užívateľka. „Strácam vieru v toto ľudstvo,“ okomentovala zase ďalšia. Zvyšok obsahu v komentárovej sekcii sa niesol v podobnom duchu a sme si takmer istí, že veľmi podobne na tom budú aj vaše myšlienkové pochody.

Zdroj: Thats It, I’m Wedding Shaming / Facebook 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť