Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

„Polícia pri snahe rozohnať dav, protestujúci proti upírím útokom, nechtiac smrteľne postrelila dieťa.“ Toto znie ako veta zo šitného dystopického sci-fi. Žiaľbohu, nejde o fikciu, ale o skutočnú udalosť. Z roku 2017.

Africký Mozambik zasiahla vlna zdesenia. V krajine sa totiž rozšírili chýry o útokoch krvilačných upírov. Každý jednoduchší človek si občas potrebuje okoreniť život nejakou tou konšpiračnou teóriou. Tých v Afrike zrejme globálna politika veľmi neberie, takže CIA, Putin a Mossad ostali tentoraz mimo hry. Miesto toho si zvolili stáročiami overené povery o upíroch. Miestni si myslia, že v krajine vyčíňajú príšery cicajúce ľudskú krv a vláda sa ich konanie snaží cielene kamuflovať. Rozvášnené emócie vyhnali zúrivé davy do ulíc, kde pri zásahu polície zahynulo dieťa.

https://stocksnap.io/photo/GSS62FLFJO

„Nooo….nikdy nevieš! Čo ak aj to decko bolo malý upír???“

Príbehy o monštrách, ktoré napádajú ľudí a kradnú im krv (či iné telesné tekutiny), sa dajú nájsť takmer vo všetkých kultúrach po celom svete. Výnimkou nie je ani juh Afriky, ktorého zaostalé oblasti zrejme predstavujú úrodnú pôdu pre rôzne povery a mýty. Do Mozambiku sa súčasná vlna hystérie preniesla zo susedného Malawi. V nedávnej dobe tam boli zavraždení ôsmi ľudia, pretože ich ostatní podozrievali z vampirizmu.

https://unsplash.com/photos/8RHn5Vl50qI

Keď žiješ v Afrike a kamarát ti nájde v izbe dévédečko s Twilightom

Paranoja a strach z uhryznutia upírom dosahuje takú úroveň, že obyvatelia sa boja ľahnúť si spať dokonca aj vo vlastných domovoch. V uliciach rozmiestňujú barikády blokujúce cesty, ktoré im majú pomôcť polapiť krvilačné beštie. Mnohí lokálni politici boli nútení ujsť, pretože inak by ich zúrivý dav zlynčoval. Boj s upírmi je skvelou zámienkou pre krádeže a rabovania, ktoré prebiehajúcu hystériu sprevádzajú.

http://www.onyxtruth.com/2014/11/26/i-dont-agree-with-the-looting-but-i-understand-the-frustration/

„Načo ti je ten tucet strieborných hodiniek?  Upíri sa predsa striebra boja! A tie najky prečo potrebuješ? Aby som mohol pred upírmi lepšie utekať!“

Predstavitelia štátov v regióne sa snažia toto šialené besnenie zastaviť šírením osvety a posilnením bezpečnostných opatrení. Málokto totiž túži po prívlastku „prezident krajiny, kde sa občania navzájom zabíjajú pri najmenšom podozrení z vampirizmu.“ Z lokality svojich pracovníkov kvôli nepokojom sťahuje OSN aj rôzne mimovládky. Pred verejnosť vystúpili viacerí ľudia, ktorí o sebe tvrdia, že boli napadnutí upírom. Následné lekárske vyšetrenie stopy po podobnom poranení nenašli. Doktori by zrejme mali hľadať problém v hlavách svojich pacientov.

Ako sa podarí tieto hlúpe povery zastaviť? Zdá sa, že pre miestnych by najprijateľnejším riešením bolo rozšírenie fámy o vlkolakoch, ktorí prišli do krajiny a pozabíjali všetkých upírov…

Zdroj: bbc.com
Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť