Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra
Zdroj: ©Amazon Studios / MovieStillsDB

Adaptácia kultovej videohry aj exkurz do histórie Ameriky. 10 zaujímavých seriálov, ktoré dorazia na stream v apríli

Čo sledovať v apríli? Máme pre teba zopár tipov.

Apríl už máme na dohľad, čo znamená, že nás opäť čaká viacero pozoruhodných seriálových a filmových noviniek, ktoré zaplavia streamovacie platformy.

V tomto článku sa trochu bližšie pozrieme na zaujímavé seriály, ktorým sa podľa nás oplatí venovať pozornosť. Nájdeš medzi nimi napínavé trilery, animák, historickú drámu aj nejaký ten dokument.

1. Files of the Unexplained

Dokumentárna miniséria Files of the Unexplained nám v štyroch epizódach predstaví podivné a záhadné prípady zmiznutí, znepokojivé udalosti a vôbec najrôznejšie nevysvetlené javy.

Podobne ladený seriál Unsolved MysteriesNetflix má, takže sme zvedaví, čo ponúkne v tomto novom titule. Doručí nám ho už 3. apríla.

2. Ripley

Veľké nádeje vzbudzuje aj nová adaptácia kultového románu Talentovaný pán Ripley. Seriál Ripley sa bude točiť okolo charizmatického a chladnokrvného Toma Ripleyho (Andrew Scott). Toho si najme bohatý muž, aby jeho syna z Talianska doviedol späť do Spojených štátov.

Ripley mladého Dickieho (Johnny Flynn) skutočne nájde, ale jeho životný štýl ho uchváti natoľko, že je schopný všetkého, aby ho získal. Dokonca aj vraždiť.

V seriáli uvidíme aj Dakotu Fanning, Eliota Sumnera, Maurizia Lombardiho, Margheritu Buy a Johna Malkovicha. Premiéra sa uskutoční 4. apríla na Netflixe.

3. Sugar

Kriminálna dráma Sugar sa točí okolo súkromného detektíva Johna Sugara (Colin Farrell). Ten práve začína pátrať po Olivii Siegel, vnučke mocného hollywoodskeho producenta, ktorá záhadne zmizla.

Okrem Farrella sa v seriáli objavia aj Amy Ryan, Kirby Howell-Baptiste, James Cromwell, Anna Gunn, Dennis Boutsikaris, Nate Corddry, Sydney Chandler či Lindsay Pulsipher.

Námet znie pomerne lákavo a aj trailer naznačuje, že Sugar bude kvalitným kúskom, ktorý si užijú všetci milovníci zamotaných kriminálnych príbehov. Premiéra sa uskutoční 5. apríla na Apple TV+.

Odporúčame prečítať:

15 nezmyselných filmových klišé, ktoré divákom už lezú hore krkom

4. Baby Reindeer

Životopisná dráma Baby Reindeer sa točí okolo komika Donnyho Dunna (Richard Gadd). Tomu sa v živote príliš nedarí a problémy mu padajú na hlavu. Jedného dňa preukáže láskavosť neznámej žene Marthe (Jessica Gunning), ktorá tiež bojuje s nepriazňou osudu. Tá sa však doňho absolútne zblázni a začne ho prenasledovať na každom kroku.

Vo vedľajších úlohách sa objavia aj Danny Kirrane, Hugh Coles, Nava Mau, Tom Goodman-Hill, Jamie Michie či Charlie Bentley. Seriálu očividne nebude chýbať čierny humor, ale aj dramatické a emotívne momenty. Na Netflixe si ho budeme môcť zapnúť 11. apríla.

5. Fallout

Slušný zážitok sľubuje aj post-apokalyptický seriál Fallout. Ide o adaptáciu rovnomennej videohernej série, ktorá sa odohráva na Zemi spustošenej jadrovou katastrofou. Tí, ktorí prežili, sa uchýlili do bunkrov. 219 rokov po týchto udalostiach sa mladá Lucy (Ella Purnell) rozhodne bezpečie bunkra opustiť a vydať sa naprieč spustošenou krajinou. Číhať však na ňu bude nejedno nebezpečenstvo.

Okrem Purnell uvidíme aj Waltona Gogginsa, Kylea MacLachlana, Xeliu Mendes-Jones, Mikea Doylea, Moisésa Ariasa, Johnnyho Pembertona, Cherien Dabis, Dale Dickey či Saritu Choudhury. Na seráli makali talentovaní tvorcovia (réžie sa chopil Johnathan Nolan, autor seriálu Westworld), takže snáď dostaneme kvalitné post-apo. Premiéra je naplánovaná na 11. apríla na Prime Video.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.