Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Sám poznáš, aký je občas problém vymyslieť, kde tvoje zvieratko ponecháš, kým pôjdeš na výlet s kamošmi do hôr alebo niekam na dovolenku. Predsa len, tvoja mačka nie je úplne uspôsobená na dlhé túry alebo slnenie sa pri mori.

Čo ak ti však povieme, že možno aj v tvojej mačke drieme neobjavený adrenalínový nadšenec? Zoznám sa s jedným štvornohým športovcom, volá sa Cathode.

Adrenalínová mačka

Kým väčšinou poznáme štvornohých miláčikov ako lenivých spoločníkov, ktorí sa za deň tak maximálne dvakrát prevalia, Cathode… je iná. Vlastne si to povedzme úplne na rovinu – je diametrálne odlišná. Doma neobsedí a najradšej sprevádza svojho majiteľa na divokých dobrodružstvách. Jedným z nich je aj… paragliding.

Ak niekedy existovali nejaké obavy o tom, nakoľko si táto mačka zvykne na adrenalínom nabitý život svojho majiteľa, veľmi rýchlo boli zažehnané. Cathode si so svojím majiteľom Rémym sadla. Ich aktivity sleduje na sociálnej sieti Instagram celkovo 78-tisíc ľudí.

Po dôkladnom obhliadnutí ich podareného profilu (na ktorom určite stráviš celú večnosť) nadobudneš ľahko pocit, že sa Cathode nebojí ničoho. Vlastne v sebe skrýva toľko odvahy a nadšenia do športu, o akých môže väčšina z nás len snívať. Hoci najčastejšie nájdeš na profile práve zábery z bicykla, Cathode nevadia ani motocykle, bežkovanie alebo dokonca kúpanie sa vo vysokohorských jazerách.

Z útulku do milujúcej domácnosti

Ani ona však nemala celý život dokonalý. K svojmu majiteľovi Rémymu Vicarinimu sa dostala v šiestich mesiacoch. Zachránil ju z útulku po dôležitom rozhodnutí, ktoré určite nikdy neoľutoval. Akurát študoval na vysokej škole a chcel práve mačacieho spoločníka do tohto nezáživného obdobia. Do oka mu padla práve táto európska krátkosrstá mačka.

Hoci ani ona nie je nebojácna (práve naopak!), po dvoch mesiacoch od adopcie s ňou Vicarini skúsil vysadnúť na bicykel. Robil tak za tmy, aby sa nemohla ľahko vystrašiť. Okamžite si to zamilovala a postupne spolu bicyklovali viac a viac… až sa z nich stali nerozluční adrenalínoví parťáci.


Tagy:

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.