Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Agrominister Vlčan sa rozhodol odstúpiť zo svojho postu

Dôvodom je medializovaná kauza rodinnej spoločnosti.


Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. „Spoločnosť Reko Recycling spol. s r. o., ktorej som spolumajiteľ, je v posledných hodinách horúcou témou, útokom a terčom predvolebnej kampane opozičnej strany Smer – sociálna demokracia, ale aj podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej,“ povedal Vlčan.

Vlčan uviedol, že na pozíciu ministra prišiel ako manažér pre systémové zmeny. Ako štátny tajomník prestal komunikovať so spoločnosťou Reko Recycling spol. s.r.o. Vyhodnotenie projektu prišlo minulý rok a napriek tomu, že nevidí zo strany spoločnosti ani z tej svojej porušenie zákona či etických princípov, nechce svojou funkciou spôsobovať problémy. Ani spoločnosti, ani ministerstvu. Preto informoval prezidentku Zuzanu Čaputovú aj dočasne povereného predsedu vlády Eduarda Hegera so svojím rozhodnutím.

TASR

Šéf Smeru-SD Robert Fico zverejnil informáciu, že 19. apríla 2023 dostala spoločnosť Reko Recycling nenávratný príspevok z ministerstva životného prostredia. Z ôsmich predložených žiadostí uspela len jedna, a to žiadosť tejto firmy. Podľa Fica je Reko Recycling dcérskou firmou spoločnosti, v ktorej pôsobia rodinní príslušníci ministra Vlčana. Samotný minister pôsobil v Reko Recycling do roku 2020 ako prokurista. „Doteraz v tejto spoločnosti pôsobí ako prokurista jeho manželka alebo dcéra. Firmy, ktoré sú nad touto spoločnosťou, preukázateľne patria rodine Vlčanovcov,“ povedal Fico. Podľa strany Smer-SD firme Reko Recycling vzrástli zisky po vstupe ministra Vlčana do vlády.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje