Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Airbnb si väčšinou spájame s výletmi po svetových metropolách a nie s antarktickými expedíciami. Spoločnosť prekvapivo ohlásila výpravu na južný pól, ktorá prebehne od 18. novembra do 16. decembra. Rozhodne nepôjde o žiadne bezcieľne motanie sa zasneženou krajinou.

Pätica dobrovoľníkov bude po boku vedkyne Kirstie Jones-Williamsovou skúmať dopad mikroplastov na životné prostredie. To, že pôjde o serióznu vedu, dokazuje aj fakt, že tím čakajú dva týždne tréningu v Čile. Počas antarktickej púte ich čaká aj zastávka na južnom póle. Na záver expedície sa účastníci opäť vrátia do Čile, kde budú vyhodnocovať výsledky svojho bádania.

Piati šťastlivci boli starostlivo vybraní z asi 140 000 uchádzačov z takmer všetkých štátov sveta. Všetci z nich majú veľký záujem o enviromentálne témy a zároveň veria, že takáto neobyčajná expedícia bude mať pozitívny dopad na celý zvyšok ich životov. Antarktického dobrodružstva sa zúčastní Spencer (33) z Havaja, Rasha (25) z Dubaja, Vivek (28) z Indie, Kjersti (37) z Nórska a Tynthia (35) z Arizony.

View this post on Instagram

Saying Antarctica is “off the beaten path” is a bit of an understatement. As the most isolated continent on Earth, it has no permanent residents. But Antarctica is a hub for conducting research on how humans affect the planet, which is why environmental scientist Kirstie Jones-Williams is heading there. And she wants 5 volunteers to join her for a month-long, first-of-its kind scientific study. While there, you'll investigate the presence of microplastics in the interior of the continent, in partnership with @OceanConservancy. ⁣ ⁣ While this may not be for the faint of heart, this is your chance to make a major impact on how we interact with our planet. ⁣ ⁣ Visit the link in our bio now so you can be part of Kirstie’s team. Apply by 11:59pm EDT on October 8, 2019, terms apply.

A post shared by Airbnb (@airbnb) on

Zdroj: airbnb.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť