Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára
PR článok v spolupráci s OOCR Žitný ostrov
Zdroj: ©Thermalpark Dunajská Streda

Aj na Slovensku sa môžeš cítiť ako v rozprávke. Tieto jedinečné miesta doprajú relax tvojmu telu i duši

Zrelaxuj v slovenských termálnych vodách.

Na Slovensku máme viacero pokladov, na ktoré môžeme byť hrdí. Jedným z nich je určite Žitný ostrov. Ide o najväčší európsky riečny ostrov, ktorý nájdeš na juhozápade Slovenska. Je výnimočný najmä tým, že je najväčšou zásobárňou pitnej vody v strednej Európe.

Podľa povesti bola táto krásna oblasť kedysi domovom víl. Víly už síce neexistujú, ale vďaka geotermálnym prameňom sa návštevníci môžu cítiť aspoň na chvíľu ako v rozprávke. Veď kto by nechcel zažiť blahodarné účinky termálnych vôd a relaxovať v termálnych a rekreačných kúpeľoch, ktoré zahrejú a nabijú energiou telo i dušu.

Thermalpark Dunajská Streda

V srdci Žitného ostrova sa nachádza Thermalpark Dunajská Streda, ktorý je jedným z najobľúbenejších a najnavštevovanejších stredísk na južnom Slovensku. Rezort sa rozprestiera na ploche 18 hektárov a ponúka desať vnútorných a vonkajších plaveckých a relaxačných bazénov.

Termálna voda s teplotou 39 °C vyviera z hĺbky 1 600 metrov. Jej minerálne zloženie priaznivo pôsobí na pohybovú sústavu a kĺby a možno ju využiť aj na liečbu náhodných poranení pohybového aparátu. Komplex ponúka širokú škálu masáží vrátane oxygenoterapie, magnetoterapie BEMER a hydromasáže.

Žitný ostrov, Thermalpark Dunajská Streda, Slovensko
Thermalpark Dunajská Streda

Určite sa oplatí vyskúšať aj moderný saunový svet. Keď teplota vonku klesne, môžete sa ponoriť do pokoja saunového sveta. K dispozícii máte fínsku saunu, infračervenú a bio saunu, ako aj vírivku a ponorný bazén. V aromatickom parnom kúpeli môžete načerpať nové sily, rovnako ako počas masážnych spŕch. Napínavé a tematické saunové rituály sú neodmysliteľnou súčasťou relaxačného wellness zážitku.

Čoskoro sa zimná ponuka rozšíri aj o novinku. Pri umelom jazere v kúpeľnej zóne bude k dispozícii jazerná sauna. Súčasťou Thermalparku je aj hotel a moderný kemp, ktorý víta hostí každý deň v roku.

Žitný ostrov, Thermalpark Dunajská Streda, Slovensko
Thermalpark Dunajská Streda

Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi

Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi ponúka kúpajúcim sa nezabudnuteľný zážitok už od roku 1974. Kúpeľný komplex sa rozprestiera na 80 hektároch na okraji mesta. Kúpalisko inšpirované motívmi z čias kráľa Mateja Korvína ponúka fascinujúce vodné zážitky počas celého roka.

Návštevníci sa môžu tešiť na rozmanitú zábavu. Trinásť bazénov, vodné trysky, vírivku, rôzne hracie prvky, vodnú vežu, vodné atrakcie, vnútorné šmykľavky a vonkajší toboganový park. Jeho termálna voda pochádza z dvoch prameňov s teplotou od 57 do 72 °C. Voda z prameňov má priaznivé účinky na ochorenia pohybového systému a na ľudský organizmus vo všeobecnosti.

Thermal Corvinus, Žitný ostrov, Veľký Meder, Slovensko
Thermal Corvinus

Relaxáciu môžete umocniť ďalšími procedúrami v saunovom svete, kde si môžete oddýchnuť od každodenného stresu a posilniť imunitný systém. Soľná komora s vyhrievanými lavicami je súčasťou novovybudovaného saunového sveta, ktorého jedna stena je obložená soľnými blokmi. Soľná komora je prirodzeným riešením na ochranu zdravia, prevenciu a rehabilitáciu rôznych ochorení.

Jej vzduch nasýtený minerálmi a prospešnými mikroorganizmami je nabitý zdraviu prospešnými látkami. Obsahuje jód, draslík, horčík, chlorid, vápnik, selén a mnoho ďalších užitočných látok. Milovníci krásy si môžu vyskúšať celý rad kozmetických služieb v kozmetickom salóne vo vitálnom svete termálneho kúpaliska.

Thermal Corvinus, Žitný ostrov, Veľký Meder, Slovensko
Thermal Corvinus

Ak po rozmaznávajúcom wellness odpočinku budete hľadať niečo napínavé, na Žitnom ostrove zažijete ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvá a aktivity. Na Kukkonia Farme v obci Orechová Potôň si môžete vyskúšať školu varenia v inšpiratívnom prostredí novootvorenej farmárskej kuchyne, alebo zažiť tradičnú zabíjačku na dvore.

V Orechovej Potôni sa nachádza aj prvá súkromná zoologická záhrada na Slovensku MALKIA PARK, kde sa návštevníci môžu tešiť na zaujímavé a vzácne zvieratá, komentované kŕmenia a špeciálne atrakcie. V bezprostrednej blízkosti Malkia Parku sa nachádza aj Slovakia Ring, profesionálny a všestranný motoristický areál. Špeciálne Centrum bezpečnej jazdy ponúka 5-hektárový tréningový areál, kde sa môžete naučiť zvládať (umelo vytvorené) neočakávané dopravné situácie.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.