Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Aj tento rok mladík strávil Deň vďakyvzdania s pani, ktorá ho omylom pozvala pred siedmimi rokmi

Niekedy spojí ľudí úplná náhoda.


Deň vďakyvzdania je sviatok, ktorý má v rôznych končinách sveta rôzny význam, najväčšiu vážnosť mu však prikladajú zrejme v USA. Štvrtý štvrtok v novembri si Američania každoročne pripomínajú veci, za ktoré sú vďační (v minulosti išlo hlavne o oslavu dobrej úrody).

Spojila ich náhoda

Okrem tradičnej večere, ktorej kraľuje moriak, slávnostných sprievodov a špeciálnych športových podujatí, sa s americkým Vďakyvzdaním spája ďalší pekný zvyk, ktorý vznikol len pred siedmimi rokmi. Je to stretnutie Wandy a Jamala, dvojice, ktorú spojila úplná náhoda.

Dôchodkyňa Wanda Dench v roku 2016 posielala pozvanie na večeru svojmu vnukovi, s ktorým chcela osláviť Deň vďakyvzdania. Správa však omylom skončila u úplne neznámeho mladíka Jamala Hintona. Jamal pozvanie nečakane prijal.

Najprv si myslel, že mu píše jeho stará mama, následne si však uvedomil, že mu píše cudzia stará mama. Rovnako prekvapivé bolo to, že Wanda tohto hosťa prijala. Jamal strávil Deň vďakyvzdania s rodinou Wandy a pravidelne sa tak deje každý rok už od roku 2016.

Stali sa fenoménom

Jamal svoj vtipný príbeh o tom, ako si našiel nových priateľov, zdieľal na Twitteri. Virálna story neunikla pozornosti médií a Jamal s Wandou sa postupne stali hotovým fenoménom a úprimným symbolom radosti zo sviatkov.

Títo dvaja toho spolu za sedem rokov preskákali naozaj veľa! Wanda sledovala, ako sa Jamal zmenil z chlapca na dospelého muža, Jamal bol zas Wande oporou, keď pred dvomi rokmi stratila manžela. Napriek tomu, že sa Wanda sťahuje do vzdialenejšej lokality, stále plánuje oslavovať Deň vďakyvzdania so svojím neočakávaným priateľom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť