Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Je to prekvapivé, ale áno. Aj ty môžeš byť rekordmanom. A to ti každý v rodine stále hovoril, že z teba nič nebude alebo aby si konečne prestal s tým „prdením“ pazuchou. Nikdy to nevnímali ako skutočný talent.

Ale to možno ani rodiny týchto rekordmanov. Niekedy ti stačí absolútne bizarný nápad alebo talent na to, aby si sa zapísal do knihy svetových rekordov. Ideálne tak, aby si tam ostal zapísaný dlhú, dlhú dobu. Musíš sa premôcť, nech ťa ostatní nepokoria za krátky čas. Výsledkom možno bude to, že sa raz ocitneš v našom článku bizarných rekordov aj TY. Zatiaľ tu máme tieto exempláre…

1. Najdlhší klobúk na svete

Ak si si myslel, že tvoja mama vlastní tie najdivnejšie módne doplnky, tak si nikdy nebol v domácnosti rekordmana Odilona Ozareho. Muž zo Spojených štátov sa v roku 2018 prihlásil s tvrdením, že vlastní najdlhší klobúk na svete. Skutočne vlastnil! Kúsok, ktorý mal na hlave, meral 4,8 metra a vyzeral ako dlhý komín z fabriky.

Dôležitým aspektom, aby bol rekord vôbec zapísaný, bolo prejsť sa v ňom viac ako 10 metrov. Klobúk musel pevne sedieť na rekordmanovej hlave. Ako sa tento príbeh skončil… už vieme.

2. Najväčšia zbierka transformerov

Nie, tvoj frajer skutočne nemá najväčšiu úchylku na sériu Transformers. V prvom rade jej nikdy nemusel vyhradiť osobitnú miestnosť. Tak ho nechaj trocha nadýchnuť, má svoju vášeň.

Určite nikdy neprekoná Louisa Georgioua z Veľkej Británie. Ten sa môže pochváliť kolekciou 2111 vecí s motívom značky Transformers. Nastoliť tento rekord sa mu podarilo v roku 2017 a k rekordu mu nepriamo pomohol syn. Všetko to začalo práve tým, že svojmu synovi kupoval Transformers hračky. Prerástlo to až do rekordu obrovských rozmerov.

3. Najviac špáradiel v brade

Muži majú úchylku na svoje pestované brady. U niekoho to začína aj pri prvom fúziku nad perou. Joel Strasser z USA sa rozhodol posunúť svoju starostlivosť o bradu na vyšší level. Pchá si do nej najrôznejšie veci.

Napríklad špáradlá na zuby, nepohrdne však ani slamkami (jeho druhý svetový rekord) alebo vianočnými ozdobami (jeho tretí svetový rekord). Stal sa známy vďaka svojmu prvému svetovému rekordu, keď si po 3 hodinách a 15 minútach nastrkal do brady 3500 špáradiel.

4. Najhlasnejší hryz do jablka

Môžeme sa zhodnúť, že hryz do jablka je tak trocha ASMR každého. Nikdy ti však nenapadlo, že by si mohol mať svetový rekord aj vďaka jablku. Je to to posledné, na čo myslíš, keď doň hryzieš.

Felixovi Michelsovi sa podarilo zahryznúť do jablka v roku 2014 tak hlasno, že jeho „hryz“ dosiahol 84,6 decibelu. To je niečo medzi hlasitosťou budíka a fénu na vlasy.

5. Najviac slamiek v ústach

Prečo ľudia pri rôznych rekordoch testujú flexibilitu svojich úst? To je len rečnícka otázka, ale zároveň skvelá otázka do diskusie. Môžeme len hádať. Karate Nataraj (nie, nie je to karate netáraj) z Indie má určite jedny z najflexibilnejších úst na svete.

Podarilo sa mu do nich totižto dostať celkovo 650 slamiek. Ba čo viac, svoj rekord dotiahol ešte o level vyššie. Všetky slamky si do úst nastrkal bez toho, aby ich istil rukou.

Most Straws Stuffed In The Mouth (Hands Off) – Guinness World Records

The most straws stuffed in the mouth (hands off) is 650, achieved by Nataraj Karate, in Salem, Tamil Nadu, India.

Posted by Guinness World Records on Thursday, May 30, 2019

6. Najdlhšie točenie basketbalovej lopty na zubnej kefke

Áno, je to také čudné, až by tomu jeden neveril. Ale stalo sa. Podarilo sa. Niekto má problém točiť loptu normálne na prste, niekto to dokáže so zubnou kefkou (snáď ju potom nepoužíval).

Sandeep Singh Kaila z Kanady zvládol točiť basketbalovú loptu na kefke po dobu 1 minúty a 8 sekúnd. Rekordmanom sa tak stal v roku 2019. Si pripravený vyzvať ho na súboj?

7. Najväčšia brada… na žene

Nie je to muž v prezlečení, je to Vivian Wheeler z USA. Je vlastníčkou brady o celkovej dĺžke 25,5 centimetra. Takouto dĺžkou zatienila viacerých mužov. Možno preto by si ju hocikto ľahko pomýlil s mužským pokolením. Všetko začalo nevinne, každá žena to pozná – malým chĺpkom na brade.

Až po štyroch svadbách a smrti matky sa Vivian rozhodla v roku 1993 prestať holiť. Nechala svoje chlpy rásť a rásť… až sa z nich stala brada. Tú si rada zväzuje tak, aby jej neprekážala pri každodenných úkonoch.

8. Najrýchlejší čas pri písaní nosom

Každý sme vždy skúšali písať nosom, lakťom alebo proste len čelom. Patrilo to do tzv. zábaviek internetu v roku 2009. Daj lajk a ja napíšem do komentára tvoje meno lakťom. V tomto prípade však Davinder Singh z Indie nastolil rekord.

Za 40 sekúnd napísal nosom nasledujúcu vetu: Guinness world records ma vyzvali, aby som napísal túto vetu pomocou nosa v čo najrýchlejšom čase.

9. Najväčšie množstvo skonzumovanej majonézy za 3 minúty

Salmonelóza podporuje podobné rekordy. Nám ostatným sa z toho zdvíha žalúdok. Majonéza je skvelá, áno, avšak len v primeranom množstve. 2448 gramov skutočne nie je primerané množstvo. Rekord nastolila notoricky známa Michelle Lesco.

Čím je Lesco známa? Nie je to jej prvý rekord spojený s jedením. Taktiež drží rekord za najrýchlejšie zjedenú misku špagiet. Trvalo jej to iba 26,69 sekundy.

10. Najviac balónov prasknutých zadkom za 30 sekúnd

Veľmi jednoduchá zábava, ktorú pozná snáď každý. Ashrita Furman z USA sa ju rozhodol posunúť až do rekordmanských výšok. Za 30 sekúnd sa mu podarilo prasknúť neuveriteľných 50 balónov.

Ak sa však pozrieme na videozáznam z tohto rekordu… no, posúď sám, ako to vyzerá. Nie, my to nepovieme. Ale všetci vieme, na čo sa to podobá.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť