Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Ak dostane TikTok oficiálnu stopku, jeho majiteľ má už náhradný plán. Na scénu nastúpi Lemon8

Budúcnosť TikToku nie je ružová, preto je načase vymýšľať plán B.


V poslednom období sa rozšírili správy o tom, že TikToku hrozí v USA, ale nielen tam, zákaz. Majiteľ tejto populárnej aplikácie ByteDance však nenecháva nič na náhodu a do pozornosti začína pretláčať sociálnu sieť pod názvom Lemon8.

Ako píše web Mashable, aplikácia Lemon8 nie je nová, pôvodne bola spustená v roku 2020 v Japonsku a na americký trh sa dostala nenápadne vo februári tohto roka. Na európskom trhu zatiaľ stiahnutie tejto aplikácie možné nie je.

Keďže TikTok čelí v USA stále väčšej kritike, práva táto sesterská aplikácia získava na popularite. Aplikácia Lemon8 je niečo ako kombinácia Instagramu a Pinterestu, zaujímavá je predovšetkým pre komunitu ľudí, ktorých zaujíma životný štýl.

Prekvapivé je, že ako pomerne neznáma a nová aplikácia, zaznamenala v posledných týždňoch rapídny nárast záujemcov. Podľa informácií zo začiatku tohto týždňa Lemon8 poskočila o 693 pozícií a stala sa jednou z dvoch najsťahovanejších aplikácií životného štýlu v USA za posledných 30 dní, v čele rebríčka sa bije o prvú pozíciu s aplikáciou Pinterest.

Ak dostane TikTok oficiálnu stopku, jeho majiteľ má už náhradný plán. Na scénu nastúpi Lemon8
Shutterstock

„Niektoré z algoritmov, ktoré sa používajú v Lemon8, sú podobné alebo úplne rovnaké ako algoritmy v aplikácii TikTok, vďaka čomu sú obe tieto aplikácie nesmierne populárne, pretože vám poskytujú to, čo chcete vidieť,povedal Glenn Gerstell, hlavný poradca americkej organizácie Center for Strategic and International Studies.

Bikiny, kravata či toaleta. Pôvod týchto slov ti vyrazí dych

Odporúčame prečítať:

Bikiny, kravata či toaleta. Pôvod týchto slov ti vyrazí dych

Na TikToku sa v poslednom období začali šíriť príspevky s recenziami na túto novú aplikáciu, mnohé z nich sú veľmi pozitívne, no videá zatiaľ nie sú označené ako sponzorovaný obsah. TikTokerka Gabrielle Victor, ktorá má vyše 436-tisíc sledovateľov, tiež „promuje“ novú platformu. „Je to také roztomilé, esteticky príjemné. Je to, ako keby sa Pinterest a Instagram spojili a mali dieťa,“ opisuje Gabrielle prvé dojmy na novej sociálnej sieti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje