Ak máš pocit, že sa ti rozpadá vzťah, je čas položiť si týchto sedem otázok

Keď si na ne odpovieš, bude ti hneď jasné, čo treba robiť

Niekedy je ťažké odhadnúť, kedy sa vzťah ešte dá zachrániť a kedy je treba urobiť hrubú čiaru. Tieto otázky ti pomôžu odhaliť, v ktorom z týchto scenárov sa nachádzaš ty.

1. Môžeš sa po boku tohto človeka rozvíjať?

V zdravom vzťahu by mali mať obe strany možnosť rozvíjať sa na individuálnej úrovni. Či už ide o kariéru, vzdelanie, šport – na tom absolútne nezáleží. Podstatné je len to, že obaja zúčastnení pracujú na niečom, čo chcú oni sami.

Ich polovička by im nielenže nemala stáť v ceste, ale ideálne by mala druhého v danej činnosti podporiť. A hlavne sa netváriť, že každou sekundou, ktorú jej venuje, strácate čas strávený spolu.

Alice Perkmini

Keď začne stagnovať osobný život, je len otázkou času, kedy sa prejaví, že na vine je ten partnerský. Zaslepení láskou a ružovými okuliarmi množstvo ľudí zabúda, čo láska znamená. A ešte dôležitejšie – čo neznamená. Láska nie je izolácia, zlatá klietka, z ktorej možno von len prostredníctvom záujmov toho druhého.

2. Snažíš sa ho neustále meniť?

Nikto nie je dokonalý a človeka treba ľúbiť aj so všetkými jeho muchami. Aj keď je tými muchami chrápanie, kvôli ktorému už pol roka nevieš, čo je to plnohodnotný spánok. Aj keď je tými muchami skladovanie nepotrebných kravín či hádzanie špinavých treniek za posteľ. Každý má predsa tie svoje…

Alice Perkmini

Otravnosti tohto druhu sa objavia v každom vzťahu. Neexistujú dvaja natoľko kompatibilní ľudia, ktorí by na sebe po ročnom spolužití ešte stále milovali úplne všetko. Otázkou však ostáva, či to ich partneri vedia prekusnúť alebo sa spoliehajú na to, že ich ten druhý časom prestane robiť.

Ak sa cez ne nevieš preniesť, odíď čím skôr, pretože sa na 90 percent do konca tvojho života nič nezmení. Mohlo by sa… ale staviť na túto drobnú pravdepodobnosť všetky karty, nie je práve najmúdrejšie.

3. Máš pocit, že k nemu každý deň cítiš niečo iné?

Keď niekoho ľúbiš, tak ho proste ľúbiš. Bodka. Ak ste sa včera rozchádzali, dnes ráno si bola zaľúbená až po uši a teraz si zase raz balíš kufre, asi nie je všetko na poriadku. Je čas trochu sa zamyslieť a rozanalyzovať, s čím máš vlastne čo dočinenia.

Alice Perkmini

Čo sa deje? A čo chceš, aby sa dialo? Chceš sa túliť alebo chceš rozchod? Alebo chceš len to, čo ti v danej chvíli vyhovuje? To je trošku sebecké, nemyslíš? Vzťah by nemal byť emocionálny kolotoč a v momente, ako sa naň začne podobať, je treba niečo zmeniť.

4. Potrebuješ, aby ti neustále dokazoval, že ťa ľúbi?

Partneri v zdravom a harmonickom vzťahu vedia, že sa majú radi. Vedia to aj vtedy, keď sa hádajú. Aj vtedy, keď im ten druhý nenosí každý deň kyticu ruží. A dokonca aj vtedy, keď sa posteľné radovánky okresajú na „raz za týždeň – ideálne v sobotu“. Je milé z času na čas dostať nejakú pozornosť, ale to neznamená, že ju treba vyžadovať.

Alice Perkmini

Viac darov neznamená viac lásky a platí to aj opačne. Pokiaľ visíš na materiálnych darčekoch a neustálom ubezpečovaní, že ten druhý ťa stále ľúbi, asi niečo nie je správne. Normálny človek nepotrebuje počuť „milujem ťa“, každých sedem sekúnd.

Nikoho náklonnosť by sa síce nemala brať za samozrejmosť, ale som si takmer istá, že ak ťa niekto ľúbil sedem sekúnd dozadu, cíti to tak aj teraz.

5. Ste vo vzťahu obaja sebavedomí?

Z nedostatočného sebavedomia jedného z partnerov väčšinou pramení žiarlivosť. A tá nemá v zdravom vzťahu miesto. Kontrolovanie telefónov, policajné výsluchy po príchode domov či skúmanie každého pohľadu, ktorý smeroval mimo teba… to nie je utužovanie vzťahu, ale partnerská vražda. 

Alice Perkmini

Muži môžu mať ženské kamarátky a nechcieť ich šukať za každým rohom. Ženy môžu mať mužských kamarátov a necucať im klobásu pri každom druhom stretnutí. Bodka. Ľudia so zdravým sebavedomím to chápu a nemajú potrebu izolovať svoju polovičku od každého jedinca opačného pohlavia.

6. Dokážete riešiť problémy spoločne?

Nedávno obletel internet krásny citát, ktorý zdieľali hádam všetci. Vraj ho nejakej cice povedala jej babička. Čo je na tom pravdy netuším, ale tak či onak, citát je to veľmi múdry. Keď sa vo vzťahu vyskytne problém, tak by mali partneri spojiť sily a bojovať. Avšak, bojovať proti problému, nie jeden s druhým.

Alice Perkmini

Vo väčšine vzťahov to je presne opačne. Jeden obviňuje druhého, druhý toho prvého a vo výsledku sa len hádajú hlava-nehlava bez toho, aby dospeli k rozumnému riešeniu. Načo je to dobré? Len si navzájom odčerpávajú energiu, ktorú mohli smerovať celkom inam.

7. Si závislá na jeho láske?

Láska nie je závislosť. Vzťah nie je závislosť. Ak máš pocit, že to je inak, tak tvoj vzťah nie je vzťahom, ale chorobnou posadnutosťou. Človek by nikdy nemal byť odkázaný na záujem niekoho druhého a je úplne jedno, či ide o frajera alebo o kohokoľvek iného.

Alice Perkmini

Ak sa tvoj deň odvíja od toho, či ti ráno poslal zamilovanú esemesku alebo nie, asi to nie je úplne fajn. Tvoju hodnotu neurčuje to, či ťa niekto ľúbi alebo nie. Tvoj úspech, šťastie a sebauznanie nepramení z toho, čo si myslia druhí. Ľudia, ktorí to nedokážu pochopiť, na vzťah očividne nie sú pripravení a v prvom rade by sa mali venovať sebe, nie budovaniu čohosi s niekým iným.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: Alice Perkmini

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Triky, ktoré veľmi dobre pozná každý správny stalker

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME