Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Myslíš si, že patríš medzi vysoko inteligentných ľudí? Pokiaľ sa venuješ niektorým činnostiam, ktoré uvádzame nižšie, tak to vôbec nie je vylúčené! Aspoň podľa vedcov, ktorí sa inteligenciou zaoberali a prišli pri tom na celkom zaujímavé veci. V koľkých bodoch sa nájdeš?

1. Veľa toho nenahovoria

Podľa výskumov sa inteligentní ľudia príliš nezdržiavajú nepodstatnými konverzáciami či zbytočnými small talkmi. Radi pozorujú svoje okolie a načúvajú svojim myšlienkam. Do konverzácie sa zapájajú až vtedy, keď majú skutočne čo povedať.

Quiet Tim And Eric GIF - Find & Share on GIPHY

2. Často počúvajú hudbu

Ľudia, ktorí neustále počúvajú hudbu, bývajú spravidla inteligentnejší. Je tiež predpoklad, že väčší level inteligencie majú aj tí, ktorí na nejaký hudobný nástroj sami hrajú. Podľa štúdií preferujú skôr hudobné skladby bez spevu a neznášajú hlúpe a banálne texty.

Zone Out Hey Arnold GIF - Find & Share on GIPHY

3. Majú skvelý zmysel pre humor

Inteligentní ľudia často vedia jedinou replikou rozosmiať svoje okolie a priateľov. Často dokážu nájsť komické súvislosti v úplne bežných a každodenných veciach, čo je dôkazom ich vysokej inteligencie. Zároveň bývajú často kreatívni a plní nápadov.

Jon Cryer Sense Of Humor GIF - Find & Share on GIPHY

4. Stále hľadajú odpovede

Ľudia s vysokou inteligenciou sú mimoriadne zvedaví. Pokiaľ o niečom nemajú dostatok informácií, zdržiavajú sa súdov a snažia sa naštudovať si o danej problematike všetky dostupné materiály. Ťahá ich to aj k rôznym vedeckým neprebádaným záhadám, ktoré sa snažia rozlúsknuť. Veľa inteligentných ľudí tiež číta a má tendenciu viesť si denník.

Sherlock Holmes GIF - Find & Share on GIPHY

5. Vedia si priznať chyby

Schopnosť priznať si chybu je jedným z najväčších znakov vyspelosti ducha. Svedčí o tom aj fakt, že len pomerne málo ľudí si svoje zlyhania dokáže uvedomiť a priznať. Inteligentní ľudia to však dokážu a zo svojich prešľapov sa dokážu poučiť.

Sorry Season 1 GIF by Showtime - Find & Share on GIPHY

6. Rozprávajú sa sami so sebou

Tento bod ti možno príde zvláštny, ale rozhodne nie je taký nezvyčajný, ako sa zdá na prvý pohľad. Inteligentní ľudia majú totiž naozaj sklony rozprávať sa sami so sebou. Podľa výskumníkov to udržiava mozog v strehu, posilňuje pamäť a pomáha organizovať myšlienky.

Jurassic Park Movie And Tv S GIF - Find & Share on GIPHY

7. Starajú sa najmä o seba

Inteligentných ľudí spoznáš aj podľa toho, že sa len málo starajú o banálne a povrchné záležitosti. Väčšinou bývajú akoby povznesení nad sivú realitu života. Nezaujímajú ich bulvárne historky, ani novinky zo života celebrít. Tieto záležitosti sú pre nich stratou času. Ten radšej venujú sebe a svojim myšlienkam a činnostiam.

Season 2 Starz GIF by Outlander - Find & Share on GIPHY

8. Majú radi čokoládu

Čokoláda podľa vedcov výrazne stimuluje mozog a jeho funkčnosť. Niet preto divu, že inteligentní ľudia majú pre túto pochúťku slabosť. Pravidelní konzumenti čokolády majú lepšiu pamäť, vedia sa lepšie rozhodovať v zložitých situáciách a sú v lepšej kondícii.

Chocolate GIF - Find & Share on GIPHY

9. Pri práci zapájajú mozog

Vysoko inteligentní ľudia sa v práci nezvyknú dvakrát pretrhnúť. Je to tým, že majú sklony pracovať na tom, čo považujú za prospešné a zmysluplné. Navyše, pri práci často premýšľajú nad tým, ako ju efektívne zvládnuť bez toho, aby na pracovisku vypľuli dušu. Dávajú tiež prednosť pokojnejším aktivitám a fyzickému namáhaniu sa skôr vyhýbajú.

Kimmy Schmidt Smartie Pants GIF by Unbreakable Kimmy Schmidt - Find & Share on GIPHY

Zdroj: aboutintelligence.co.uk, businessinsider.in, lifehack.org, inc.com, cnbc.com, inc.com, sciencedirect.com, medium.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť