Ak nechceš pohoršiť okolie, tieto filmy si nikdy nepúšťaj vo vlaku

Keď tvoji spolucestujúci nedokážu oceniť dobrú kinematografiu

Dlhá cesta pred tebou a okrem knihy a bezcieľneho pozerania von oknom, ju môžeš stráviť aj pozeraním filmu. Je jedno, či sedíš v prvej triede alebo nie. Vždy sa nájde niekto, kto ten film bude sledovať s tebou. Existuje obrovské množstvo filmov, ktoré si môžeš pustiť pri ceste vlakom.

Medzi nimi sa však nachádza percento takých, ktoré sú síce výborné, no nie je úplne najvhodnejšie pozerať ich vo vlaku. Ak nepatríš k úplným flegmatikom, ktorým je to jedno, pouč sa z mojich chýb a pozri sa na filmy, ktoré ti v kupéčku neodporúčam zapínať.

giphy.com

Často sa mi stávalo, že som si od spolubývajúcich vypýtala filmy na USB-čku a vo vlaku som sa rozhodla niektorý z nich pozrieť. Samozrejme, že som nemala tušenie, ktorý film je o čom a potom nastávalo v kupé, kde som ho pozerala, všeobecné pobúrenie. Teraz neviem či je dobré alebo zlé, že dotyční nepočuli, čo sa v tých filmoch skutočne dialo.

Ak si nadšenec filmov s drogovou tematikou, rozhodne sa ti zapáči napríklad Trainspotting, ktorý už má aj pokračovanie. Možno staršie, no stále dobré filmy sú aj Candy, Kokaín, Requiem za sen alebo novší, s tvrdými drogami v hlavnej úlohe, White girl.

Samozrejme, nesmieš zabudnúť, že sme stále na Slovensku a ak takéto filmy pozeráš, očakávaj, že po vystúpení z vlaku ťa doma privíta namiesto mamky s teplou večerou partička kukláčov. Preto odporúčam takéto filmy pozerať len ak si vo vlaku sám a si si istý, že ťa z okna nesleduje žiadny dementor.

giphy.com

Potom sú tu filmy, ktoré majú naozaj perfektné stvárnenie, dokonalú kameru, ale až príliš veľa erotických scén, čo určite pobúri pani učiteľku sediacu vedľa teba, ktorej posledná spomienka na erotiku je z hodiny biológie, keď deckám vysvetľovala ako funguje rozmnožovanie.

Ak si fanúšik artových filmov, daj si pozor na Love od režiséra Gaspar Noé a samozrejme aj film Nymfomanka. Určite je ich viac, preto pamätaj, takéto filmy môžeš pozerať iba zadebnený ako Harry Potter vo svojej izbe, keď sa tvári, že neexistuje. Inak ťa čaká veľa zbytočného vysvetľovania. Márna snaha.

giphy.com

Poslednou kategóriou v mojom delení filmov Not safe for vlak bus je kategória psychotiny. To sú filmy, ktoré zvládnu len naozaj silné žalúdky, preto by si ich už vôbec nemal skúšať na svojich spolucestujúcich vo vlaku. Jedným z nich je Enter the Void od už spomínaného Gaspara Noé, Donnie Darko, Black Swan a nesmiem zabudnúť ani na seriál Black Mirror, ktorý ťa vždy niečim prekvapí.

giphy.com

Samostatnou kategóriou v tomto žánri by mohol byť Srbský film, ktorý ti nielenže neodporúčam pozerať vo vlaku, ale neodporúčam ti ho pozerať vôbec. Ja som na rozdiel od mojich kamarátov, ktorí mi ten film odporučili, čestná a varujem ťa.

Potom mi ale nepíš z anonymných profilov, že je ten film naozaj hnus. Ak si egomaniak, potrebuješ si niečo dokázať a rozhodneš sa ho pozerať vo vlaku, tak prosím natoč tie reakcie ľudí okolo. Alebo aj nie.

giphy.com

Ak sa snažíš na ľudí zapôsobiť hneď na prvý pohľad, tak je tu ešte jeden film, ktorý by ti to mohol pokaziť. Ťažko ho kategorizovať, lebo, aj keď nie som úplný filmový odborník, tento sa dá len ťažko zaradiť.

V prípade, že by si si ho zapol, by mohlo prísť tvojím spolucestujúcim nevoľno. Neviem však, či z obsahu filmu, ale asi skôr z toho kinematografického skvostu samotného. Film podobný ako obloha nášho začínajúceho septembra, Päťdesiat odtieňov sivej, neodporúčam pozerať (a nie len vo vlaku).

giphy.com

Titulná fotka: wikia.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
FUNNYBIZ: Kristína s Peťom vyrábajú spoločne pod značkou MYMAME neobyčajné kryty na telefón!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME