Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Ak sa ti na tomto obrázku podarí nájsť sedem ľudí a mačku, máš nadpriemerné IQ

Rýchly test ti odhalí, v akej kondícii je tvoj mozog.


Niežeby si ašpiroval na post moderného génia, no nepochybne ti už párkrát vŕtalo v hlave, ako je na tom tvoje IQ. Na jednej strane veríš, že nie si tupý ako bedňa gitu, na strane druhej permanentne tlačíš dvere, na ktorých je napísané ťahať, a keby prežitie ľudskej rasy záviselo od toho, ako rýchlo vypočítaš, či ti v obchode dobre vydali, homo sapiens by sa rýchlo zmenilo na homo vykapalus.

Na internete je xy IQ testov, ktoré si môžeš urobiť a zistiť, či v tebe drieme druhý Einstein, no má to jeden háčik. Väčšina z nich ťa nechá vyplniť kvantum príkladov, len aby ťa vo finále oboznámila s nemilou skutočnosťou, že za výsledok treba zaplatiť. A ty síce si zvedavý, veľmi zvedavý, ale očividne nie dosť zvedavý.

Koľko postáv nájdeš na obrázku?

Našťastie tu máme pre teba jeden rýchly test, ktorý si môžeš urobiť aj zadarmo. Určite nebude taký exaktný ako skutočný IQ test vypracovaný profesionálmi, ale aspoň ti načrtne, či je tvoj mozog okej, alebo by si mal urýchlene začať lúštiť sudoku. Test sa nedávno objavil na tiktokovom profile @darkseidy a doposiaľ si ho urobilo viac ako 5 miliónov používateľov. Skúsiš to aj ty?

Pointa je jednoduchá. Na chaotickom obrázku je tvojou úlohou nájsť čo najviac postáv. Pokiaľ sa ti podarí odhaliť všetkých sedem a dokonca aj mačku, text vo videu napovedá, že tvoj mozog je v špičkovej kondícii. Šesť postáv je stále relatívne v poriadku, menej ako tri však naznačuje, že tvoja myseľ potrebuje trochu nakopnúť. Pripravený? Nech sa páči.

Mačka bola problém

Mnohým ľuďom v komentároch sa podarilo nájsť sedem postáv, no s mačkou to už také prosté nebolo. „Je veľmi malá,“ vyjadril sa jeden z komentujúcich. Celej veci nepomáha ani fakt, že obrázok nie je práve v najvyššom rozlíšení, hoci možno úmyselne.

Obrázok s vyznačenými postavami a mačkou nájdeš na druhej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť