Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Shutterstock

Ak sa tvoj šéf správa takto, zbystri pozornosť. Pravdepodobne ťa čaká výpoveď

Znaky, že tvoj šéf ťa chce vyhodiť.

Práca je dôležitou súčasťou našich životov. Odmalička sa pripravujeme na to, že sa raz zaradíme medzi pracujúcich, pretože bez toho vlastne nebudeme môcť žiť. Niektorí majú šťastie a hneď ich prvé zamestnanie je ich vysnené, pre iných to nemusí byť také ružové.

V práci môžu nastať rôzne situácie. Nemusíš si sadnúť s kolegami, nemusí ti sedieť pracovný režim alebo jednoducho tá práca nie je pre teba. O svojom pracovnom osude môžeš rozhodnúť sám, no je tu ešte aj niekto ďalší, kto ťahá za nitky – šéf. Ak začne tvoj nadriadený robiť niektoré z týchto znakov, možno je načase hľadať si inú prácu.

1. Obmedzenie komunikácie

Ak s tebou tvoj šéf prestane komunikovať tak často ako doteraz, prípadne ťa úplne ignoruje, môže to byť znakom, že ťa chce izolovať od tímu a pracovnej komunity.

2. Nedostatočné informácie

Zdá sa ti, že niekedy sa k tebe dôležité informácie dostanú a inokedy zase „náhodou“ nie? Možno je dôvodom to, že tvoj šéf sa snaží skrývať pred tebou dôležité informácie a takýmto spôsobom ťa zdiskreditovať.

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

Mohlo by ťa zaujímať:

KVÍZ: Vieš, za akými skvelými vynálezmi a nápadmi stoja Slováci?

3. Znižovanie pracovnej zodpovednosti

Začali ťa v robote ignorovať, nedostávajú sa k tebe dôležité informácie a teraz ti odobrali aj pracovné povinnosti a zodpovednosti… aj toto môže to byť znakom, že sa ťa postupne snažia z práce vytlačiť.

4. Kritika a negativita

Ak ťa tvoj šéf začne neprimerane kritizovať alebo zneužívať, môže to byť pokus o vyvolanie konfliktu, ktorý by mohol slúžiť ako dôvod na tvoje prepustenie.

5. Ignorovanie nápadov a návrhov

Jedným zo znakov toho, že tvoje pôsobenie vo firme je na konci, môže byť aj to, že tvoje nápady a návrhy sú konštantne ignorované. Odmietnutie bez primeraného zdôvodnenia sa dá považovať za znak toho, že šéf už s tebou v tíme veľmi neráta.

výpoveď, práca, zamestnanie, šéf, muž, robota, koniec
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.