Ak sme nevideli jeho tvár, počuli sme jeho hlas. Mark Hamill priznal tajné roly v Star Wars

Ukázalo sa, že Hamill sa objavil vo všetkých Hviezdnych vojnách od roku 2015.

Zdroj: profimedia

Tvár amerického herca Marka Hamilla zostane navždy neoddeliteľne spojená s postavou Luka Skywalkera. Nie každý ale vie, že Hamill podáva fenomenálne výkony aj v dabingu. Do pamäti fanúšikov sa zapísal vďaka nahovoreniu Jokera v animovanom seriáli Batman a túto rolu si zopakoval v niekoľkých hrách.

Práve dabingová práca Hamilla je niečo, čomu fanúšikovia Hviezdnych vojen môžu vďačiť za potešujúce prekvapenie. Hamill totiž prezradil, že vo všetkých dieloch vesmírnej ságy, ktoré vyšli v uplynulých šiestich rokoch, daboval nejakú postavu. Išlo o tajný kšeft a v titulkoch by sme jeho meno hľadali márne.

Všetko odštartoval jeden tweet

Spŕška informácií zo zákulisia Star Wars sa začala po tweete od stránky Wookiepedia. Ako sa ukázalo, herec zohral drobnú úlohu v seriáli The Mandalorian. V piatej kapitole prvej série Hamill prepožičal svoj hlas droidovi EV-9D9, ktorý slúži ako barman.

profimedia

O týždeň neskôr poriadne prilial olej do ohňa: okomentoval tento príspevok a priznal sa, že nejakú postavu nadaboval vo všetkých Hviezdnych vojnách, ktoré prišli na svet od roku 2015.

Fanúšikov nebolo treba presviedčať na to, aby sa okamžite pustili do intenzívneho pátrania. Ako stopa im poslúžila informácia, že Hamill bol v titulkoch uvádzaný pod pseudonymom Patrick Williams. Aké ovocie priniesla táto naháňačka?

V epizóde The Last Jedi Hamill priviedol k životu tohto tvora, ktorý si hovorí Dobbu Scay. Nielenže mu prepožičal hlas, pomocou motion capture obleku ho aj rozpohyboval. 

V deviatej epizóde The Rise of the Skywalker nadaboval baníka Boolia

Čo ostatné filmy?

Diváci našli pseudonym Patrick M. Williams v záverečných titulkoch filmov Rogue One a Solo. Nepodarilo sa im ale zistiť, ktorej konkrétnej postave patrí Hamillov hlas. Podobne je na tom epizóda The Force Awakens. Herec zdôraznil, že v snímkach, kde sa objavil ako Luke, dabuje popri ňom aj inú postavu.

Pátranie teda naďalej pokračuje a čoskoro Hamill určite potvrdí ďalšie odhalenie. Filmová legenda sa snaží byť neustále v kontakte s komunitou a vždy sa snaží potešiť fanúšikov. To bol aj dôvod, prečo sa v týchto filmoch Hamill zhostil na prvý pohľad triviálnych rolí.

Zdroj: independent.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenskí zamestnanci sa podelili o najbizarnejšie reklamácie svojich zákazníkov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME