Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Ak ti nepomohol štát, máš nárok na 100 eur. Táto skupina Slovákov dostane v máji jednorazový príspevok

Poteší sa aj tvoja peňaženka?


Štát bude v máji „rozdávať“ jednorazovú inflačnú pomoc na podporu humanitárnej pomoci. Síce nejde o žiadnu veľkú sumu, ale v tomto prípade je každá stovka dobrá. Pretože taká je výška príspevku, ktorú dostane už o niekoľko dní mnoho Slovákov. Informoval o tom portál Startitup. Je určená pre ľudí, ktorí nedostali žiadnu z doteraz poskytnutých pomocí od štátu (inflačná pomoc, nevyplatenie 13. dôchodku v decembri 2022).

„Napríklad – v roku 2022 im nebola v mesiaci jún alebo november vyplatená pomoc v hmotnej núdzi zvýšená o 100 eur; poskytnutá jednorazová dotácia na podporu humanitárnej pomoci vo výške 100 eur; vyplatená zvýšená suma prídavku na dieťa; zvýšená suma opakovaného príspevku náhradnému rodičovi o 100 eur, vyplatená zvýšená suma náhradného výživného zvýšená o 100 eur a podobne“ uviedlo ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny pre Startitup.

Až 50-tisíc Slovákov

O pomoc môžu žiadať domácnosti, ktorých priemerný mesačný príjem za posledných šesť mesiacov je najviac vo výške 1,81-násobku životného minima. „Napríklad v prípade jednotlivca pôjde o príjem vo výške 424 eura a pri dvojici s dieťaťom pôjde o príjem 914,01 eura,“ uviedlo ministerstvo.

Ako tvrdí Milan Krajniak, na príspevok má v súčasnosti nárok až 50-tisíc ľudí. Môžeš oň požiadať na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, podľa toho, a to v termíne od 1. mája 2023 do 31. júla 2023.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje