Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Aká bola príčina smrti Daniela Heribana? Petra Polnišová mu do neba posiela dojemný odkaz

Na príčine smrti sa zhodli dvaja poprední slovenskí lekári.


Slovensko včera zasiahla smutná správa o nečakanej smrti známeho herca a speváka Daniela Heribana. Ako sme ťa informovali v predošlom článku, v poslednej dobe sa sťažoval na zdravotné komplikácie, kvôli ktorým bolo zrušené aj jeho vystúpenie v SND.

Heriban sa narodil v Trnave. Po ukončení štúdia na Divadelnej fakulte VŠMU pôsobil v SKD Martin, od roku 2014 bol členom Činohry Slovenského národného divadla. Herec sa venoval aj rôznorodej hudobnej tvorbe, ktorej výsledkom je niekoľko albumov. Bol aktívny predovšetkým v divadle, z televíznych obrazoviek je známy hlavne vďaka seriálu Horná Dolná.

Možná príčina smrti

Ako uvádzajú TV noviny, na náhle úmrtie obľúbeného herca reagoval aj slovenský lekár, internista a primár Milan Kulkovský. Uviedol, že mu je ľúto, ako ľudia začali šíriť rôzne konšpirácie. Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit/názor, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí.“

Na základe medializovaných informácií napísal, aká je podľa neho pravdepodobná príčina smrti. Podľa dostupných informácií je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa, žiaľ, prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa “zaručené” informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ skonštatoval na sociálnej sieti.

Mohlo by ťa zaujímať:

Zomrel obľúbený slovenský herec Daniel Heriban

S týmto názorom súhlasí aj primár NÚSCH v Bratislave Michal Hulman, ktorý poskytol rozhovor na rovnakú tému pre denník cas.sk. „Je tu jedna diagnóza, ktorá sa prejavuje aj bolesťami chrbta, volá sa disekcia hrudníkovej aorty. Ide o rozpad steny hrudnej aorty, ktorá môže viesť k náhlemu úmrtiu z dôvodu vykrvácania, útlaku srdca krvou v osrdcovníku a tak ďalej. Podľa mňa išlo najpravdepodobnejšie o túto diagnózu,“ uviedol.

Dojemný odkaz od seriálovej lásky

K tragickej smrti svojho kolegu a seriálovej lásky sa vyjadrila aj Petra Polnišová. „Takto si Ťa budem pamatať, moj milý. Žiadne slová Ťa nenahradia Brmbi. Ostáva prázdno. Boli sme si vzácni a blízki. Ďakujem za deň, keď som Ťa spoznala. Tvoj smiech, ľudskosť a talent. Nechápem. Neviem si predstaviť, že už mi nezavoláš a nepovieš mi Petruška.“

Na záver dodala: „Odpočívaj v pokoji, moj zlatyk. Modlím sa za Kamilku a za Tvoju rodinu, aby mali silu zvládnuť túto bolesť.“ V médiách sa postupne vyjadrili aj jeho ďalší známi a kolegovia, ktorí neskrývali obrovský smútok a aj slzy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje