Sobota 22.1.2022
sk
Zora
, Zoran
cz
Slavomír, Slavomíra

Akcia Pavúk rozplietla pavučinu prevádzačov cez východnú hranicu s Ukrajinou

Voči trom osobám bolo vznesené obvinenie z prevádzačstva.


Akcia Pavúk rozplietla pavučinu prevádzačov cez východnú hranicu s Ukrajinou. Voči trom osobám bolo vznesené obvinenie z prevádzačstva. Medzi nimi je obvinený aj príslušník Policajného zboru (PZ) SR. Informoval o tom hovorca Prezídia PZ Michal Slivka.

„V septembri minulého roku sme realizovali prvú policajnú akciu, výsledkom bolo päť obvinených členov organizovanej skupiny (štyria občania SR a jeden občan Ukrajiny s povolením na pobyt v SR). Výsledkom pondelkovej akcie je obvinenie 59-ročného občana Ukrajiny V.L., 40-ročného príslušníka Policajného zboru F.D. a 43-ročného občana Slovenskej republiky V.L.,“ informuje Slivka.

Organizovaná skupina prevádzačov vznikla na prelome rokov 2020 až 2021 a pôsobila v Košickom a Prešovskom kraji, ako aj na území Ukrajiny. Jej zámerom bolo nelegálne prevádzačstvo osôb z tretích krajín, ktorí neboli občanmi SR a nemali na území SR trvalý pobyt. Osoby mali využívať informácie o rozmiestnení službukonajúcich hliadok od obvineného príslušníka PZ z Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance.

Osoby mali smerovať cez Českú republiku alebo Poľsko do Nemecka. Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii spracoval dva návrhy na väzobné stíhanie. Tretí obvinený sa zdržiava mimo územia SR. Páchateľom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody od sedem do desať rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť