Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Akcie Manchestru United nakrátko vyskočili o 17 % po tom, čo Musk žartoval o kúpe klubu

Elon Musk v stredu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že kupuje Manchester United, ktorý bol v detstve jeho obľúbeným klubom.


Akcie anglického futbalového klubu Manchester United na newyorskej burze v stredu krátko poskočili o 17 % nahor po tom, čo americký miliardár Elon Musk žartoval o kúpe organizácie z Old Traffordu. Informoval o tom web cnbc.com.

Musk v stredu na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že kupuje Manchester United, ktorý bol v detstve jeho obľúbeným klubom. Keď neskôr dostal od jedného zo sledovateľov otázku, či to s akvizíciou organizácie z Old Traffordu myslí vážne, odpovedal: „Nie, toto je dlhodobý vtip na Twitteri. Nekupujem žiadne športové tímy.“

Profimedia

Muskov pokus o žart prišiel v období, keď v Spojených štátoch amerických čelí súdnemu sporu po tom, ako odstúpil od dohody o kúpe spomenutej siete Twitter za 44 miliárd dolárov. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla je na tejto platforme pomerne aktívnym používateľom a občas žartuje so svojimi 103 miliónmi sledovateľov.

Musk so svojím zdanlivo neobmedzeným finančným potenciálom kupovať najlepších futbalistov na svete by bol vítanou vyhliadkou pre mnohých fanúšikov Manchestru United, ktorí chcú vidieť klub späť na vrchole ako v časoch legendárneho trénera Sira Alexa Fergusona. Po jeho odchode v roku 2013 získal klub iba štyri trofeje. Manchester United od roku 2005 vlastní americká rodina Glazerovcov, ktorá však nemá sympatie najskalnejších fanúšikov.

Ak by si to 51-ročný Musk rozmyslel a napokon by sa rozhodol pre kúpu Manchestru United, podľa posledného ocenenia akcií klubu na Wall Street by si musel pripraviť približne dve miliardy dolárov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť