Akčná komiksovka G. I. Joe: Snake Eyes nám ponúkne pohľad na zrod neohrozeného hrdinu

Milovníci akčných filmov by si túto filmovú novinku nemali nechať ujsť.

Zdroj: CinemArt SK

Hovorí ti niečo názov G. I. Joe? Pokiaľ sa orientuješ v komiksoch, tak si sa s ním už určite stretol. Skrýva sa pod ním tajná organizácia, ktorá je zameraná na tie najnebezpečnejšie misie. A jej členom je aj tajomný a samotársky bojovník Snake Eyes, hlavná postava komiksov či animovaných filmov a seriálov.

Okrem toho sme sa s ním mohli stretnúť aj v niekoľkých hraných filmoch, keďže novinka G. I. Joe: Snake Eyes rozhodne nie je prvou adaptáciou tejto úspešnej značky.

CinemArt SK

Ako sa celý príbeh začal?

Tentokrát však ide o prequel, čo v preklade znamená, že sa pozrieme na samotný začiatok života Snake Eyesa (Henry Golding). Ešte predtým, ako sa stal členom G. I. Joe, bol Snake Eyes osamelým bojovníkom, ktorého poháňala túžba po pomste za vraždu jeho otca.

Náhodné stretnutie s Tommym (Andrew Koji) ho ale zaviedlo do Japonska, kde podstúpil tvrdý tréning v radoch klanu Kód cti. Snake Eyes sa bude musieť vyrovnať so svojou minulosťou, svojou túžbou po pomste a spojiť sily s ostatnými hrdinami proti mocnej organizácii Cobra. Tá túži ovládnuť svet a rozhodne si pri tom nebude počínať v rukavičkách.

CinemArt SK

Ukážky sľubujú zábavný akčňák

O réžiu nového G. I. Joe filmu sa postaral Robert Schwentke a okrem Goldinga a Kojiho vo vedľajších úlohách uvidíme Samaru Weaving, Úrsulu Corberó, Ika Uwaisa, Takehira Hiru, Haruku Abe, Petera Mensaha a Samuela Finziho. G. I. Joe je stále značkou, ktorá má nepopierateľný cveng a návrat ku koreňom by mohol byť lákavý aj pre divákov, ktorí sa s ňou doteraz nestretli. Trailery navyše naznačujú, že tvorcovia k látke pristúpia s úctou a potešia aj verných fanúšikov.

Maskovaný a nemý Snake Eyes, ktorého diváci poznajú z predchádzajúcich dvoch filmov zo sveta G. I. Joe, patrí k najtajomnejším akčným hrdinom vôbec. „A to je odpoveď na otázku, prečo sme sa jeho príbeh rozhodli natočiť,“ povedal jeho predstaviteľ Henry Golding. Vraciame sa na začiatok, do doby, keď ešte nemal nastavený morálny kódex, nebol tým smrteľne nebezpečným mlčanlivým bojovníkom v maske. Diváci budú veľmi prekvapení, z akých pomerov vzišiel,“ dodal Golding.

Ukážky lákajú na zábavný a patrične epický akčný blockbuster, ktorý boduje hlavne sympatickým obsadením a očividne zvládnutou audiovizuálnou stránkou. Iste, príbeh je jednoduchý, ale to pri tomto type filmu vlastne vôbec nevadí, vlastne je to skôr plus. Vlastne nám to v určitých momentoch pripomína skvelú akčnú sériu John Wick, čo je určite veľká pochvala! Tak snáď sa podobne kvalitnej akčnej pecky dočkáme aj v kinách. Slovenská premiéra sa uskutoční 22. júla 2021.

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kúpať sa v šaláte. Obľúbenú čínsku pláž zaplavili obrovské riasy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME