Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena
V spolupráci s CinemArt SK

Akčná pecka roka? Chválený Opičí človek vyzerá famózne a premiéru si odbije už v týchto dňoch

Snímka zamieri do kín vo štvrtok.


Pokiaľ ťa mrzí, že séria John Wick (aspoň nateraz) skončila a stále máš chuť na nejaký podobne ladený akčný kúsok, tak by ťa novinka Opičí človek mohla zaujímať. Natočil ju Dev Patel ako svoj celovečerný debut.

Patel je divákom známy hlavne ako herec, videli sme ho napríklad vo filmoch Milionár z chatrče, Lion či Zelený rytier. Okrem réžie si vo filme Opičí človek zahral aj hlavnú rolu – mladíka bez mena, ktorý sa vydáva na cestu pomsty.

Nástroj pomsty

Hlavný hrdina, označovaný len ako Chlapec (Dev Patel), bol v detstve svedkom brutálnej vraždy svojej matky. Jej vrahovia sa však pohybujú v tých najvyšších mocenských vrstvách a chránia sa aj bezbrehou korupciou. Keď Chlapec dospeje, začne si zarábať v nelegálnych zápasoch a premýšľa o tom, ako sa dostať k tým, ktorí mu vzali matku.

Zhodou okolností sa mu podarí dostať na ich stopu a v tej chvíli v ňom naplno prepukne zúrivosť. On sám sa stáva nezastaviteľným nástrojom pomsty. Dosiahne však vykúpenie z tieňov svojej minulosti?

Okrem Patela si vo filme zahrali aj Sharlto Copley, Sobhita Dhulipala, Sikander Kher, Pitobash Tripathy, Vipin Sharma, Fahad Scale, Adithi Kalkunte a Nagesh Bhonsle. Samotný film vyzerá podľa traileru absolútne fantasticky a naozaj sa zdá, že Patel natočil akúsi vlastnú verziu Johna Wicka.

Evidentne však nepôjde o žiadnu bezduchú kópiu, ale o poriadne štýlový, drsný a strhujúci akčňák s vlastnou víziou. To, napokon, potvrdzujú aj zahraničné recenzie, ktoré Patelovu snímku chvália.

Nejde podľa nich len o lahodné akčné hody, ale film obsahuje aj pozoruhodný sociopolitický komentár (čo by možno málokto čakal). Vyzerá to skrátka výborne a sme radi, že si Opičieho človeka budeme môcť vychutnať na veľkom plátne. Premiéra je naplánovaná na 4. apríla.

filmy, kino program, slovenské kino, Opičí človek, filmová novinka, kino premiéra
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.