Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Opäť sa ti hlásime s ďalšou várkou zaujímavých filmov, ktoré sa v posledných dňoch a týždňoch objavili na Netflixe. Tentokrát medzi nimi nájdeš nostalgický animák, nejakú tú akciu, ale aj niekoľko skvelých slovenských titulov.

1. Apollo 10½: A Space Age Childhood

Skvelý režisér Richard Linklater nám začiatkom tohto mesiaca ponúkol originálny animovaný kúsok Apollo 10½: A Space Age Childhood. Príbeh sa odohráva v Houstone roku 1969 a sleduje dospievanie 10-ročného Stanleyho, ktorý sníva o ceste na Mesiac ako člen misie Apollo 11.

Snímka sa mohla pochváliť – pre režiséra už typickou – rotoskopickou animáciou, príjemným nostalgickým feelingom a poriadnou dávkou fantázie. Snímka si odniesla nadšené recenzie a ty by si jej tiež mal dať šancu.

2. The 355

Pokiaľ máš chuť na nenáročný akčný triler s plejádou skvelých herečiek, The 355 od Simona Kinberga je jasnou voľbou. V centre príbehu je skupina špiónok z celého sveta, ktoré sa budú musieť naučiť spolupracovať a zabrániť zločineckej organizácii získať nebezpečnú zbraň.

Vo filme si zahrali Jessica Chastain, Penélope Cruz, Lupita Nyong’o, Diane Kruger, Bingbing Fan či Sebastian Stan. Zápletka je jednoduchá, akcia slušná a tím hlavných hrdiniek sympatický. A to niekedy stačí.

3. Medená veža

Na Netflix sa v posledných dňoch dostalo niekoľko kvalitných slovenských filmov. Jedným z nich je aj kultová dráma Medená veža od Martina Hollého. Rozpráva príbeh troch kamarátov (Štefan Kvietik, Ivan Rajniak a Ivan Mistrík), ktorí pracujú ako správcovia malej vysokohorskej chaty.

Keď sa však jeden z nich zoznámi s pôvabnou Saškou (Emília Vášáryová), ich priateľstvo sa začne otriasať. Medená veža je silný a emotívny film s baladickou atmosférou, parádnymi hercami a výborne napísaným scenárom. Právom jeden z najlepších slovenských filmov vôbec!

4. Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Dokumentárny kúsok Trust No One: The Hunt for the Crypto King natočil Luke Sewell a zavedie ťa v ňom do zradného sveta kryptomien. Skupina investorov sa rozhodne vyšetriť podozrivú smrť majiteľa veľkej kryptoburzy. Čaká ich ale niekoľko nepríjemných odhalení.

Dokument je slušne nakrútený a má dobrý spád. Pokiaľ ťa fenomén kryptomien zaujíma, rozhodne by si ho nemal vynechať. Zaujímavý ale iste bude aj pre tých, pre ktorých sú Bitcoin či Ethereum španielskou dedinou. Fajn.

5. Black Crab

Akčné sci-fi Black Crab vzniklo pod režisérskou taktovkou Adama Berga. Hlavnou hrdinkou je Caroline (Noomi Rapace), ktorá je členkou skupiny vojakov poverených náročnou úlohou. Musia prepraviť záhadný balík cez zamrznuté súostrovie.

Medzi klady filmu patrí hlavne výkon Rapace v hlavnej úlohe, kvalitne navodená post-apokalyptická atmosféra a vcelku zručná réžia. Nie je to síce nejaká obrovská pecka, ale pomerne slušný kúsok určite áno.

6. Tisícročná včela

Ďalšia slovenská klasika. Tisícročná včela od Juraja Jakubiska sa odohráva v rokoch 1887 až 1917 a sleduje osudy murárskeho rodu Pichandovcov: Martina Pichandu (Jozef Kroner) a jeho syna Sama (Štefan Kvietik) na pozadí spoločensko-politických zmien.

Silný príbeh s úchvatne magickou atmosférou a nádhernou výtvarnou stránkou (ako u väčšiny Jakubiskových filmov). Slovenská klasika, ktorú sa rozhodne oplatí vidieť!

7. The Adam Project

Sci-fi komédia The Adam Project of Shawna Levyho rozpráva príbeh pilota Adama Reeda (Ryan Reynolds), ktorý pri cestovaní v čase núdzovo pristane v roku 2022. Stretne sa dokonca so svojím mladším ja (Walter Scobell), s ktorým bude musieť spojiť sily a zachrániť svet.

The Adam Project je prototypom ukážkovej oddychovky. Má sympatických hercov, funkčný humor, nejakú tú akciu a aj trochu tých emócií. Film ideálny, ak chceš proste vypnúť a pobaviť sa.

8. Orlie pierko

Slovenskú drámu Orlie pierko natočil Martin Hollý a ide o voľné pokračovanie jeho hitu Medená veža. Zachytáva osudy dvoch hrdinov z prvého filmu (Ivan Mistrík a Ivan Rajniak), ktorí sa vracajú do rodnej dediny.

Rozhodnú sa ale pomstiť nadporučíkovi Pardekovi (Vlado Müller) za stratené dva roky života. Orlie pierko síce nedosahuje kvalít Medenej veže, ale stále ide o nadštandardne zvládnutý titul s výbornými hercami a pôsobivou atmosférou.

9. Windfall

Minimalistický dramatický triler Windfall natočil Charlie McDowell. Miliardár (Jesse Plemons) a jeho manželka (Lily Collins) nečakane dorazia na svoju luxusnú chatu. Prekvapí ich ale, že tam nie sú sami.

Skrýva sa v nej totiž aj squatter (Jason Segel), ktorý nemá inú možnosť, len vziať manželský pár ako rukojemníkov. Film stojí na jednoduchom, ale sľubnom nápade, ktorý sa síce tvorcom nepodarilo vyťažiť úplne na dreň, ale talentovaní herci a rozumná stopáž (92 minút) sú zárukou, že sa nebudeš nudiť.

10. Waves

Silnú nezávislú drámu Waves si určite užijú všetci milovníci nezávislých filmov. Režisér Trey Edward Shults nám v nej rozpovedal osudy členov rodiny Williamsovcov, ktorá je tvrdo zasiahnutá veľkou tragédiou. Každý z jej členov sa s ňou ale vyrovnáva po svojom.

Na filme treba vyzdvihnúť parádne herecké výkony (Taylor Russell, Kelvin Harrison, Jr, Lucas Hedges, Alexa Demie a ďalší), pevnú režisérsku ruku a silnú audiovizuálnu stránku. Nechýbajú ani silné emócie a dôkladná práca s postavami a ich psychikou. Odporúčame!


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.