Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj
Zdroj: ©Film Four

Akčné kriminálky aj slovenské pecky. 10 zaujímavých filmov, ktoré Netflix nedávno pridal do svojej ponuky

Nemáš čo pozerať? Máme pre teba niekoľko tipov.

Netflix pridal do svojho katalógu ďalšiu várku zaujímavých filmov. Preto ti po nejakom čase opäť prinášame článok s tipmi, na ktoré sa zamerať. Aj tentokrát ide o pestrý mix: nájdeš v ňom čiernu komédiu, anime, niekoľko slovenských klasík či kriminálky.

1. V Bruggách

Skvelá čierna komédia V Bruggách vznikla pod režisérskym dohľadom Martina McDonagha. Príbeh sa točí okolo nájomných zabijakov Raya (Colin Farrell) a Kena (Brendan Gleeson), ktorí po odstránení cieľa v Londýne nájdu útočisko v belgických Bruggách.

Tam sa stretávajú s celou plejádou bizarných postáv, a o humor tak nie je núdza. Snímka si odniesla nadšené recenzie a viacero ocenení, vrátane nominácie na Oscara za pôvodný scenár. Okrem skvelých hercov a parádneho humoru ponúka McDonaghova snímka aj funkčné vážne polohy a emócie.

2. Pacho, hybský zbojník

Kultová slovenská komédia Pacho, hybský zbojník od Martina Ťapáka sa inšpirovala príbehmi o Jánošíkovi. Vznikla tak svojrázna paródia na zbojnícke legendy. Pacho (Jozef Kroner) z dedinky Hybe sa pridá k zbojníkom a začne bohatým brať a chudobným dávať.

To sa ale nezaobíde bez zábavných situácií. Skvelý Jozef Kroner v hlavnej úlohe, kultové dialógy, zábavné gagy a nadhľad. To sú hlavné tromfy tejto podarenej komediálnej klasiky. Ak si nevidel, nastal čas to napraviť.

3. Bubble

Anime kúsok Bubble od Tecuróa Arakiho je eklektickým žánrovým mixom. Ide o akčný film, drámu, fantasy, romantiku, triler aj sci-fi. Funguje to ale viac než dobre. Príbeh sa odohráva v post-apokalyptickej budúcnosti, kde je svet zaplavený záhadnými bublinami a gravitačnými anomáliami.

Mladík Hibiki sa v tomto svete stretáva s pôvabnou a záhadnou Utou, ktorá navždy zmení jeho život. Hlavným ťahákom filmu je, prirodzene, nádherná animácia, z ktorej priam prechádza zrak. Príbeh má však tiež čo povedať, a hoci žánrové rozpätie je naozaj veľké, napokon film pôsobí zovretým a uceleným dojmom.

4. Pásla kone na betóne

Na Netflix dorazila aj známa slovenská tragikomédia Pásla kone na betóne, ktorú natočil Štefan Uher. Príbeh sa odohráva v malej dedine, v ktorej žije Johana (Milka Zimková) a jej dospievajúca dcéra Pavla (Veronika Jeníková).

Tá ale práve otehotnela s nezodpovedným mladíkom z Čiech a problémy na seba nenechajú dlho čakať. Uherov kúsok patrí k najobľúbenejším slovenským filmom a mnohokrát sme sa s ním stretli aj na televíznych obrazovkách. Teraz si ho môžeš pripomenúť aj na Netflixe.

5. Dom

Za zmienku určite stojí aj slovenská dráma Dom od Zuzany Liovej. Maturantka Eva (Judit Bárdos) sa nevie dočkať, keď vyštuduje a odíde z rodnej dediny. Jej otec Imrich (Miroslav Krobot) to ale vidí inak a pre svoju dcéru stavia dom.

Medzigeneračný konflikt je teda na spadnutie. Dom je citlivo napísaný, kultivovaný kúsok, ktorý stavia na kvalitných hercoch a pozornej réžii. Rozhodne jeden z tých lepších súčasných slovenských filmov.

6. Ava: Bez súcitu

Pokiaľ máš chuť na nenáročný akčňak so sympatickou hlavnou hrdinkou, tak môžeš siahnuť po snímke Ava: Bez súcitu od Tatea Taylora. Hlavnou hrdinkou je krásna a nebezpečná nájomná vrahyňa Ava (Jessica Chastain). Vo svojej profesii patrí k špičke, lenže keď jednu misiu pokašle, ocitne sa v ohrození života.

Organizácia, pre ktorú pracuje, sa rozhodne ju odstrániť. Začína boj o život. Pravda, Ava: Bez súcitu je úplne štandardný akčňák, akých sme videli už mnoho. Napriek tomu ide o fajn oddychovku, hlavne vďaka skvelej Jessice Chastain.

7. Hunter Killer: Neviditeľný zabijak

Ďalším slušným akčným titulom je snímka Hunter Killer: Neviditeľný zabijak od Donovana Marsha. Skupina amerických vojakov na ponorke Tampa Bay sa dozvie, že v Rusku prebehol vojenský puč a tamojší prezident bol zajatý teroristickou organizáciou. Vojaci sa rozhodnú ho zachrániť.

Príbeh je (ako to už pri akčňákoch býva) celkom jednoduchý, ale to vôbec nevadí. Herecky zaujmú Gerard Butler a Gary Oldman a akcia je tiež fajn. Takže ako jednohubka dobré.

8. Escobar

Životopisná dráma Escobar od Fernanda Leóna de Aranoa sa bližšie pozrela na život a vzostup neslávne známeho narkobaróna a vraha Pabla Escobara (Javier Bardem). Ako sa mu podarilo ovládnuť trh s drogami a stať sa jedným z najbrutálnejších a najobávanejších kriminálnikov planéty?

Okrem výborného Bardema sa vo filme solídne predviedli aj Penélope Cruz, Peter Sarsgaard či Óscar Jaenada. Celkovo je Escobar kvalitne napísaná dráma, ktorej nechýba ťah na bránku a viacero pôsobivých scén. Seriál Narcos síce ostal neprekonaný, ale aj táto verzia má niečo do seba.

9. Kung Fu Panda 3

Animovaná komediálna séria Kung Fu Panda sa teší veľkej obľube divákov všetkých vekových kategórií a na Netflixe okrem tretieho dielu nájdeš aj predchádzajúce dva. Aj v trojke je hlavným hrdinom panda Po s hlasom Jacka Blacka, ktorá sa vracia do svojho rodného mesta.

Ešte ale netuší, že sa bude musieť postaviť obávanému duchovi Collectorovi, ktorý dokáže brať schopnosti akémukoľvek kung-fu majstrovi. Trojka neurobila prvým dvom dielom žiadnu hanbu, a diváci sa tak opäť dočkali vtipného a pohodového dobrodružstva.

10. Bod zvratu

Nedávno do programovej ponuky Netflixu pribudla aj nenápadná kriminálna dráma Bod zvratu od Riccarda Antonaroliho. Pokiaľ máš tento žáner rád, rozhodne by si ju nemal vynechať. Hlavným hrdinom je flákač Jack (Marcello Fonte), ktorý sa zo všetkých síl snaží vyhýbať konfliktom.

Lenže potom sa nečakane spriatelí s nebezpečným zločincom a problémy na seba nenechajú dlho čakať. Bod zvratu je vydarenou drámou, ktorá sa môže oprieť o dobre napísaný scenár a presvedčivé herecké výkony všetkých zúčastnených. Stojí za pozretie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť