Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Kvalitných akčných filmov nikdy nie je dosť! Ak tento názor zdieľaš, iste ťa poteší, že v našich kinách už čoskoro odštartuje lákavý triler Rozhnevaný muž, za ktorým stojí kultový Guy Ritchie (Zbaľ prachy a vypadni či Podfu(c)k). V tomto článku si povieme, o čom vlastne jeho novinka bude, a prezradíme ti tiež, či by si ju mal vidieť na veľkom plátne.

Tajomný drsňák na scéne

V prvom rade sa oplatí zmieniť, že Rozhnevaný muž patrí k tomu druhu filmov, ktoré si človek najlepšie užije, ak o nich vie len to najpodstatnejšie, prípadne vôbec nič. Skúsime ti teda priblížiť dej tak, aby sme toho príliš veľa nevyzradili. Takže: hlavným hrdinom je mlčanlivý muž známy ako H (Jason Statham).

Ten práve nastupuje do novej práce v bezpečnostnej firme, ktorá kamiónmi každý týždeň preváža stovky miliónov dolárov. Ako iste tušíš, táto práca nebude žiadny med, keďže na prachy má zálusk viacero nebezpečných ľudí. Aká je ale minulosť samotného H?

Forum Film SK

Oplatí sa navštíviť kino?

Okrem spomínaného Stathama sa vo vedľajších úlohách objavia aj Holt McCallany, Josh Hartnett, Darrell D’Silva, Jeffrey Donovan, Scott Eastwood, Andy Garcia, Eddie Marsan, Niamh Algar či Babs Olusanmokun. Treba povedať, že trailery pôsobia mimoriadne sľubne a na základe nich sa môže zdať, že fanúšikovia kvalitných akčňákov si rozhodne prídu na svoje! Ako sme ale naznačili, snímku sme v redakcii mali možnosť vidieť.

Oplatí sa teda návšteva kina, alebo tu máme dočinenia len s kvalitnou reklamnou kampaňou pre priemerný film? Sme veľmi radi, že odpoveďou na túto otázku je prvá možnosť. Kino by si v tomto prípade v žiadnom prípade nemal ignorovať. Rozhnevaný muž je totiž prvotriedne natočený triler, ktorý ťa zarazí do sedačky už pri prvej výborne natočenej lúpeži. A pokračuje podobne intenzívne. Ako je u Ritchieho zvykom, príbeh nerozpráva priamočiaro, ale nelineárne. Napriek tomu ale vôbec nie je problém vyznať sa v ňom a celkovo je dokonale prehľadný.

Forum Film SK

Herci na jednotku

Jason Statham odviedol svoj štandard, čo znamená, že ničím zvlášť neprekvapí, ale na chladného, tajomného drsňáka s neznámou minulosťou sa hodí perfektne. Z ďalších hercov zaujmú najmä Holt McCallany, Scott Eastwood, Josh HartnettJeffrey Donovan. Všetci predvádzajú výborné výkony a ich postavy si diváka dokážu omotať okolo prsta. Audiovizuálne ide o špičkovú prácu. Zaujme najmä skvelá práca s kamerou, zvukom a hudbou.

Ritchie režíruje mimoriadne suverénne (roky skúseností sa nezaprú) a z každého záberu je jasné, že má v hlave presnú víziu a veľmi dobre vie, ako ju zrealizovať. Fantasticky natočené sú aj akčné scény, filmu nechýba nervózne napätie, ktoré plynie aj z postupného rozpletania príbehového klbka.

Ak sa na príbeh pozrieme v celku, tak rozhodne nie je nijako prevratný, avšak spôsob Ritchieho réžie a výborne napísaný scenár spôsobí, že ťa film niekoľkokrát poriadne prekvapí. Ritchiemu sa skrátka podarilo so známymi príbehovými schémami vdýchnuť snímke sviežosť, dravosť a dynamiku. Príbehové zatáčky pritom pôsobia logicky, odôvodnene a na konci do seba všetky kúsky skladačky dokonale zapadnú. Potlesk!

Rozhnevaný muž je skrátka skvele natočený akčný film, ktorý ti v kine poriadne zdvihne hladinu adrenalínu. Strhne a nepustí, je plný napätia, perfektnej akcie a kvalitných hereckých výkonov. Čo viac si želať? Na Slovensku si novinku Guya Ritchieho budeš môcť pozrieť od 1. júla 2021.

Forum Film SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s Forum Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť