Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Aké honoráre dostávajú herci od streamovacích spoločností? Ich výška ťa zaskočí

Nie, drvivá väčšina hercov nie sú žiadni milionári.


Tiež si si myslel, že herci, ktorí hrajú v netflixovských trhákoch, majú na konte milióny? No, realita je výrazne odlišná. Ako píše aj portál Yahoo, keď sa pred pár dňami rozbehol v Hollywoode štrajk hercov, ktorí sa pridali k štrajkujúcim scenáristom, mnohí ľudia tomu príliš nerozumeli.

Prečo herci štrajkujú, keď musia mať na účtoch milióny? Veď hrajú v tých najväčších peckách. Herci sa teda rozhodli vniesť do celej problematiky trochu svetla a prezradili výšku svojich honorárov. A tie sa poriadne líšia od divokých predstáv bežných ľudí.

Tak napríklad herečky z obľúbeného seriálu Orange Is the New Black museli mať popri hraní ešte ďalšie zamestnanie. Inak by skrátka nevyžili. Kimiko Glenn uviedla, že za seriál dostáva tantiémy v hodnote 27,30 dolára (24,34 €). Áno, čítaš dobre.

filmy a seriály, platy, honoráre, Hollywood, herci, herečky, štrajk scenáristov, štrajk hercov, stream platformy, Netflix
MovieStillsDB / Netflix

Ešte väčšie prekvapenie priniesol do tejto témy Sean Gunn, ktorý si zahral v seriáli Ženy z rodu Gilmorovcov. Tento seriál bol masívnym hitom, na Netflixe dosahoval parádne čísla sledovanosti. Gunn však od streamovacieho giganta nedostal prakticky žiadnu finančnú odmenu.

Miluješ pivo? Dokáž, ako dobre poznáš svoj obľúbený nápoj, v našom "pivnom kvíze"

Mohlo by ťa zaujímať:

Miluješ pivo? Dokáž, ako dobre poznáš svoj obľúbený nápoj, v našom „pivnom kvíze“

Chabé honoráre, nulové tantiémy

Brock Powell, ktorý nadaboval 48 epizód nového seriálu pre Disney+, na sociálnej sieti uviedol, že za túto prácu dostal 58,49 dolára (52,13 €). A taký Stephen Gilman zo seriálu Big Time Rush nedostal absolútne žiadne odmeny, ani keď sa seriál vysielal na Netflixe, ani vtedy, keď sa presunul na platformu Paramount+.

Desmond Chiam zase napísal, že za účinkovanie v seriáli Kosti dostal 2-tisíc dolárov (1 782 €), za projekty pre streamovacie platformy to ale bolo ešte menej.

filmy a seriály, platy, honoráre, Hollywood, herci, herečky, štrajk scenáristov, štrajk hercov, stream platformy, Netflix
Shutterstock

Ako píše aj stránka CNN, slová hercov potvrdzuje aj organizácia Screen Actors Guild – American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA). Podľa nej zarobí drvivá väčšina hercov približne 26-tisíc dolárov za celý rok.

Čo, ako iste sám uznáš, nie je žiadna hitparáda. Je to dokonca menej, než zarábajú príslušníci americkej strednej triedy. Štrajk hercov teda dáva zmysel, rovnako ako fakt, že chcú za svoju prácu adekvátne ohodnotenie.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.