Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Aké je tajomstvo chudnutia? Aktivity, ktoré ti pomôžu k tvojej vysnívanej postave

Je cvičenie rovnako dôležité ako strava?


Keď prichádza rad na chudnutie, strava je kľúčová, ale pravidelná fyzická aktivita je rovnako dôležitá. Existuje niekoľko účinných aktivít, ktoré ti pomôžu spaľovať kalórie a dosiahnuť svoje ciele. Pri cvičení je, samozrejme, podstatné nevzdať sa po prvých neúspechoch a byť konzistentný.

Shutterstock

Beh

Beh je vynikajúcou aktivitou na spaľovanie kalórií a zlepšenie kardiovaskulárneho systému. Môžeš behať vonku v prírode alebo na bežeckom páse vo fitku, všetko závisí od toho, čo ťa viac baví a čo ti vyhovuje. Behom dokážeš spáliť od 600 až po 800 kalórií za hodinu, v závislosti od intenzity a váhy.

Plávanie

Aktivita, ktorá pracuje na viacerých svalových skupinách s minimálnym dopadom na kĺby. Preplávaním jednej hodiny môžeš spáliť približne 500 až 700 kalórií. Okrem toho, plávanie podporuje aj dobré držanie tela a zlepšuje svalovú vytrvalosť.

Shutterstock

Cyklistika

Či už na stacionárnom bicykli, alebo pri jazde vonku, cyklistika je skvelým spôsobom, ako spáliť kalórie. Intenzívna jazda na bicykli môže spáliť približne 400 až 1000 kalórií za hodinu, závisí to od rýchlosti a terénu. Cyklistika tiež posilňuje svaly dolnej polovice tela.

Vysokointenzívny intervalový tréning (HIIT)

HIIT je tréningová metóda, ktorá kombinuje krátke, no intenzívne intervaly s krátkymi obdobiami odpočinku. Tento tréning zvyšuje metabolizmus a spaľuje kalórie nielen počas cvičenia, ale aj po ukončení tréningu. HIIT môže zahŕňať rôzne cvičenia, ako sú skoky, výpady, poskoky a rýchle behy.

Shutterstock

Trampolína

Skákať na trampolíne je nielen zábavné, ale aj účinné pre spaľovanie kalórií. Táto aktivita zlepšuje svalovú vytrvalosť, koordináciu a rovnováhu. Môže spáliť približne 400 až 600 kalórií za hodinu.

Skupinové cvičenia

Rôzne skupinové cvičenia ako aerobik, zumba, step aerobik alebo tanec sú vynikajúcim spôsobom, ako spaľovať kalórie a zároveň si užiť interakciu s ostatnými ľuďmi. Vďaka hudbe a energii skupiny sa ti môže zdať, že tréning ubieha rýchlejšie. A ak cvičíš nerád sám, máš vyhraté, pretože s tebou bude skupinka ľudí, ktorá ma rovnaký cieľ ako ty.

Shutterstock

Chôdza do kopca

Ak máš možnosť, chodievaj na prechádzky práve do kopca. Chôdza do kopca je výborným cvičením na posilnenie svalov dolných končatín a zároveň spáliš viac kalórií ako pri rovinatom teréne. Ak nemáš vo svojom okolí kopec, skúsiť to môžeš vo fitku na bežiacom páse.

Je dôležité spomenúť, že pri chudnutí nejde len o fyzickú aktivitu. To, či budeš chudnúť, udáva práve kalorický deficit. Ak chceš schudnúť, musíš spáliť viac kalórií, ako ich prijmeš. A práve k spáleniu ti môžu pomôcť aj aktivity, ktoré nájdeš v tomto článku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje