Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona
Zdroj: ©Shutterstock

Aké sú najnavštevovanejšie krajiny Európy? Zaujímavosti, ktoré ti vyrazia dych (2. časť)

Dochádzajú ti už nápady na cestovanie? Pokračuj v čítaní.

Ak rád cestuješ, ale už ti dochádzajú nápady, tento článok je pre teba. V prvej časti článku nájdeš 4 krajiny, ktoré patria k tým najnavštevovanejším. Samozrejme, nie sú iba štyri, preto ti v tomto článku prinášame pokračovanie. Aké ďalšie krajiny by sme mali určite v živote navštíviť? Vďaka týmto zaujímavostiam budeš cestovateľský guru.

1. Anglicko

Tomuto sa netreba ani čudovať. Kto by nechcel vidieť Big Ben či London Eye? Ak chceš ísť do Anglicka na čaj o piatej alebo anglické raňajky, určite by si si nemal nechať ujsť tieto pamiatky:

Big Ben

Najznámejšie hodiny na svete pozná každý. Londýnsky Big Ben patrí k jedným z najvyhľadávanejších atrakcií na svete. Vedel si, že Big Ben má vlastne ženské meno? Veža sa totiž oficiálne volá Elisabeth Tower (Alžbetina veža). Názov dostal po zvone, ktorý sa vo veži nachádza. Je pomenovaný po staviteľovi paláca Benovi a prívlastok veľký dostal preto, lebo váži takmer 14 ton.

Shutterstock

London Eye (Londýnske oko)

Londýnske oko patrí tiež k najvyhľadávanejším atrakciám sveta. Veľa krajín sa ho snaží napodobniť, no na originál nesiaha nič. Ponúka výhľad na takmer celé mesto, a to z pomaly meniacej sa výšky a vzdialenosti. Jeho konštrukcia má až 135-metrovú výšku a 120-metrový priemer. Najlákavejší je výhľad, pomalá jazda a výnimočne aj súkromie, ktoré muži už párkrát využili na žiadosť o ruku svojej priateľky a ktovie, možno aj na niečo iné.

Shutterstock

Tate Modern

Tate Modern je britská národná galéria moderného a súčasného umenia v Londýne, ktorú otvorili v roku 2000. Patrí do komplexu 4 galérií, ktoré spája jednotný názov Tate – Britain, Modern, Liverpool a St. Ives. Okrem stálej zbierky umeleckých diel ponúka Tate Modern aj rôzne dočasné výstavy a podujatia, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta. Galéria je otvorená každý deň a ponúka bezplatný vstup, hoci niektoré výstavy môžu byť spoplatnené.

Shutterstock

2. Grécko

Syr feta, tzatziki, grécky šalát či gyros. Ak sa môže Grécko niečím pýšiť, je to jednoznačne jedlo. Okrem toho je to jedna z najslnečnejších krajín na svete, slnko tam svieti až neuveriteľných 250 dní. Ktoré pamiatky stoja za to?

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje