Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Aké sú platy hercov na Slovensku? Zdena Studenková prezradila sumu

Žiadna astronomická suma to nie je.


Zdena Studenková patrí jednoznačne k najpopulárnejším slovenským herečkám, ktorú môžeme vídavať nielen na televíznych obrazovkách, ale aj v divadle. Hneď po ukončení štúdia začala hrať v divadle Nová Scéna.

Odtiaľ prešla po roku do Slovenského národného divadla a tam hrala až do roku 2022, kým nepodala výpoveď. Momentálne pôsobí už iba ako hosťujúca herečka.

Mnohých možno zaujíma to, koľko si vedia herci zarobiť, prípadne si myslia, že sú to astronomické sumy. Pravdu však Studenková prezradila v podcaste Ľudskosť.

„Ľudia nemajú ani poňatia o našich platoch. V národnom divadle je nastavenie, my sme v takzvanej štvrtej kategórii, pracovné zaradenie. My máme platové rozmedzie od tisíc do dvetisíc eur, to je plat v divadle. Aby ľudia si nemysleli. A to, keď sa rozprávam s niekým, s nejakým podnikateľom, tak on mi povie, že tak na takú päťku si prídeš. A ja sa začnem tak smiať, lebo to sú také predstavy,“ prezradila.

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra brala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Odporúčame prečítať:

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra užívala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Priznala tiež, že herectvo je aj psychicky náročné, no mentálne zdravie u nich nikto nerieši. „Je to jednoducho tak, že každý si tým musí prejsť sám. Je hrozné, že každá slušná firma sa vie postarať o to, aby zamestnanci mali masáže alebo fitko a podobne.

To u nás proste neexistuje a myslím si, že to sú práve veci, ktoré by mohli ľuďom pomôcť, že by mali pocit, že to ministerstvo kultúry dohliada na tých svojich ľudí a bude sa im v tomto smere venovať trošku viacej,“ zamyslela sa.

Zároveň priznala, že do divadla skôr veci donáša, ako by si ich mala odniesť. „Ja si donesiem topánky, keď chcem mať nejaké lepšie alebo keď chcem mať kožuch na javisku, tak si donesiem ten môj, ktorý mám trošku vynosený. To je to, že mať ten pocit, že vás niekto istým spôsobom ocení. A nie, aby ste dostali nálepku, že treťotriedni herci, jak nám to prilepil voľakedy pán Mečiar,“ dodala.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.