Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Aké sú trendy na dovolenkové destinácie v roku 2023?

Kam máš namierené tento rok?


Rok 2023 sľubuje byť pre milovníkov cestovania obdobím plným zaujímavých destinácií na dovolenku. Bez ohľadu na preferencie a záujmy, svet ponúka širokú škálu miest, ktoré stojí za to navštíviť. Prinášame ti tipy na niektoré z najpopulárnejších destinácií na dovolenku v roku 2023.

Bali, Indonézia

Bali je už dlho jednou z najobľúbenejších destinácií na dovolenku. Tento ostrov v Indonézii ponúka nádherné pláže, kultúrnu rozmanitosť, fascinujúce chrámy a pohostinných ľudí. Užiješ si na ňom tiež plážové dobrodružstvá, surfovanie alebo relax v luxusných rezortoch.

Shutterstock

Lisabon, Portugalsko

Jeho úzke uličky, farebné budovy a impozantné výhľady na rieku Tagus pritiahnu každého návštevníka. Môžeš ochutnať tradičné jedlá, počúvať tradičnú fado hudbu a objaviť bohatú históriu a kultúru tejto krajiny.

Tokio, Japonsko

Ak máš rád moderné mestá a technológie, Tokio je destinácia ako stvorená pre teba. Mesto plné žiarivých neónových svetiel, futuristických budov a úžasnej gastronómie. A kde ochutnáš najlepšie sushi, ak nie v Tokiu?

Kapverdy

Toto tropické ostrovné súostrovie ležiace vo vodách Atlantiku je novou obľúbenou destináciou mnohých cestovateľov. Kapverdy ponúkajú nádherné pláže, jasné tyrkysové more a fascinujúcu miestnu kultúru. Môžeš si užívať vodné športy, objavovať farebnú faunu a flóru alebo relaxovať v exotických rezortoch.

Shutterstock

Auckland, Nový Zéland

Auckland, najväčšie mesto Nového Zélandu, je magnetom pre dobrodruhov a prírodných nadšencov. S bohatými prírodnými krásami, ako sú zelené kopce, krásne zálivy a vulkány, ti Auckland ponúka množstvo outdoorových aktivít. Známe je vynikajúcim vínom, maorskou kultúrou a krásnym ostrovom Waiheke.

Buenos Aires, Argentína

Buenos Aires je metropolou s vášňou. Ponúka úžasnú architektúru, vášnivý tanec tango, bohatú históriu a výborné jedlo. Ak máš rád jedlo, odporúčame ti steaky, ktoré tam podľa milovníkov jedla robia veľmi chutné.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje