Ako a čo všetko dokáže prezradiť tvoje telo bez toho, aby si musel povedať pol slova?

Tentokrát žiadne prdy, grgy a ani iné priame zvuky tela. Aj keď, aj tie o tebe prezradia mnoho…

Zdroj: bodylanguage.bandcamp.com (https://f4.bcbits.com/img/0009642106_10.jpg)

Obľúbená konverzácia cez písmenká a hlavne používanie smajlíkov je prípustné iba do toho bodu, keď si uvedomíš, že nikdy nenahradí taký bežný osobný pokec. Neodhalí ti skutočné emócie a často prehliadneš aj lži. Dokonca máš kopu času nájsť si vhodnú výhovorku alebo argument pri hádke, veď si to prečítaš na lište a odpovieš, až keď budeš pripravený. Pri skutočnom rozhovore ťa však dokáže prezradiť vlastné telo. Keď niekto napríklad zdvihne obočie, znamená to, že je prekvapený alebo vystrašený, ale to už snáď vieš. No mohol to byť len zlý make up . Tak, či onak, ľudia toho prezrádzajú o sebe neverbálnou komunikáciou veľa. Samozrejme, že mierne odchýlky od toho zaužívaného prototypu sa nájdu aj v reči tela každého z nás. Za každým je to iný rozhovor, iné detaily a iné atribúty, ktoré na nás vplývajú. Ak by si chcel zistiť niečo, čo ostalo nevypovedané, všímaj si aj takéto nenápadnejšie gestá.

1. Ruky pod bradou

thetab.com (https://media.thetab.com/uploads/2016/01/gfsplash.jpg)

Toto gesto upozorňuje na našu tvár. Dá sa povedať, že je to mierne flirtujúce gesto, takže ho používajú hlavne ženy pri fotení a pri rozhovore s objektom ich túžby. Ako keby chcela povedať: ,,Toto som ja, tupo sa usmievam, tak si všimni, aká som milá a akú mám rozkošnú tváričku!“ Alebo len navodila tú správnu atmosféru, aby ťa mohla potopiť nejakou sarkastickou poznámkou. Napríklad: ,,Strašne ma to zaujíma, pokračuj!“

2. Prekrížené ruky

freepik.com (https://image.freepik.com/free-photo/angry-woman-with-crossed-arms_23-2147653644.jpg)

Veľmi často používané gesto, ktoré máme keď sme rozrušení, nahnevaní alebo urazení. Keď sa nás niečo dotkne, alebo s niečím nesúhlasíme. Je to ako obranné gesto, ktorým sa odrežeme od okolia a chránime samých seba. Prekrížené ruky znamenajú, že sa človek necíti v pohode alebo je mu len skrátka zima a nič extra za tým nehľadajte.

3. Zatvorené oči

giphy.com (https://giphy.com/gifs/blacksails-season-4-l0He5aBvYA9DVDzUI)

Zatvárame oči pred tým, čo nechceme vidieť. Takže správne, si nudný alebo otravný a dotyčný ťa už viac nechce počúvať. Myšlienkami je niekde inde a nechce, aby si vedel, že prekrúca očami. Alebo je práve po nočnej a pomaly zaspáva. Často však zatvárame oči aj vtedy, keď si spomenieme na niečo, čo sme mali urobiť a zabudli sme. Vtedy je to sprevádzané nadávkami.

4. Hladkanie brady

imgur.com (http://i.imgur.com/h2L7P5G.gif)

Škrabkať si bradu vidíme často ľudí, ktorí tuho nad niečím rozmýšľajú. Sú hlboko vo svojich myšlienkach a platí to aj pre tých, čo si naťahujú jedno ucho. Ak sa jedná o muža s vypestovanou bradou často sa zvykne pohrávať so svojimi fúzikmi pri flirtovaní. No ešte je tu možnosť, že si len nenápadne vyberá omrvinky po obede, alebo ho poctili návštevou nejaké parazity.

5. Hranie sa s topánkou

aguaziam.com (https://www.aquiziam.com/wp-content/uploads/2017/06/shoe-signals-shoe-dangle.jpg)

Silný ukazovateľ toho, že žena sa cíti uvoľnene a v tvojej spoločnosti príjemne. Je tam aj mierny znak toho, že topánka nie je to jediné, čoho sa dnes chce zbaviť. (If you know, what I mean.) Samozrejme, chce upriamiť pozornosť na svoje nôžky a jednoznačne aj na nové a drahé topánky. No zaručiť to nevieme, pretože si môže vetrať aj spotenú nohu.

6. Zakrývanie si úst

bodylanguagetrainer.com (http://bodylanguagetrainer.com/wp-content/uploads/2014/03/6-covering-mouth.jpg)

Zakrývanie si úst často signalizuje klamstvo ale aj neistotu a neúprimnosť. Šúchanie očí, poškrabkanie si nosa alebo akýkoľvek podobný kontakt s rukami na tvári značí to, že človek sa podvedome bráni pred následkami svojho klamstva. Ale keďže netreba vždy za všetkým niečo hľadať, možno má baba len škaredý herpes alebo si potrebuje odkašľať.

7. Podanie ruky

inc.com (https://www.incimages.com/uploaded_files/image/1940×900/handshake-pano_19966.jpg)

Slabý stisk ruky, značí rezervovanosť, odstup a neúctu. Príliš silný stisk však naznačuje prehnané sebavedomie a dominanciu. Ak chytíme niekoho ruku do obidvoch našich rúk signalizuje to srdečnosť a hovoríme tým: ,,Dôveruj mi.“ Pozor na spotené ruky, je to nechutné. Utrieť sa do nohavíc je nutnosť.

8. Očný kontakt

boldsky.com (https://www.boldsky.com/img/2014/04/04-talkout.jpg)

Naše zorničky si žijú vlastný život. Ak sa im niečo páči rozširujú sa a ak nie a cítime sa nepríjemne, zúžia sa. Človek, ktorý sa nám nepozerá pri rozhovore do očí je neúprimný. Klopí oči preto, lebo je v rozpakoch, alebo mu je rozhovor nepríjemný. Dlhé až neprirodzené pohľady do očí znamenajú často klamstvo. Pretože všetci vieme, že klamať do očí málokto zvládne. Ale vycibrení klamári s tým problém nemajú a akoby naschvál pozerajú uprene do očí toho druhého. A niekto zazerá len tak, aby v nás vyvolal nepríjemný pocit a neistotu. Ak sklopíme zrak, prijímame tým jeho dominanciu.

9. Smerovanie nôh

lonerwolf.com (https://cdn.lonerwolf.com/wp-content/uploads/sapientology/feet-pointing-to-leave.jpg)

Ak by stála žena v skupine mužov, hádaj ktorý je jej najviac sympatický? Áno, je to ten, ku ktorému smerujú jej nohy. Ak sa cítime pri rozhovore nepríjemne, často špičky našich nôh ukazujú na najbližší východ a ešte sa k tomu pridá aj prešľapovanie. Všimni si nabudúce pri rozhovore, či aj druhá osoba je k tebe viac naklonená a kam smerujú špičky jej nôh.

10. Strieška

wikipedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Angela_Merkel%2C_Juli_2010.jpg)

Nie, pani Merkelová nenaznačuje, za čo ju mnohí v Európe označujú, ani nepoužila sekundové lepidlo. Toto gesto používa veľmi často a to aj iní, vysoko postavení ľudia. Ako dôkaz, že veci majú pod kontrolou. Symbolizuje to aj múdrosť a sebavedomie.

11. Úsmev

akozbalit.sk (https://akozbalit.sk/wp-content/uploads/2012/08/sympaticky-muz-sa-usmieva-oci-usmev.jpg)

Úsmev je pre každého veľmi príjemným rozptýlením, keď dennodenne stretávame samých zamračených ľudí. Ten pravý úsmev však prezradia oči. Ak má dotyčný ,,pokrčenú“ pokožku okolo očí,  je to úprimný smiech. Falošným úsmevom ľudia zakrývajú rozpaky a aj neistotu. A ak máš dočinenia so sarkastickým človekom, je to len prejav toho, že čoskoro ti niečo milé šplechne do tváre.

Ako flirtuje žena a ako muž?

Pri flirtovaní si môžeme všimnúť veľa znakov neverbálnej komunikácie a to je dôkazom toho, aká je podstatná. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že žena nasmeruje nohy k mužovi, nadväzuje očný kontakt, usmeje sa a sklopí zrak. Pohadzuje s vlasmi, alebo sa s nimi hrá, smeje sa hlasnejšie a púta na seba pozornosť. Opakuje to, až kým si muž konečne nevšimne, čo vysiela. Jej chôdza je akási ladnejšia, ale to môže byť spôsobené aj množstvom vypitého vína.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/how-i-met-your-mother-himym-wP2Pvi2JkSdi0)

Muži nepotrebujú vysielať až tak veľa signálov, keďže skôr pasívne prijímajú tie ženské. Chlap sa pri flirtovaní zvykne upraviť, napríklad si prejde rukou po hlave, upraví si golier, kravatu a podobne. Takisto venuje žene dlhší pohľad do očí a nasmeruje sa telom viac k nej. Muži často zvyknú zvýrazňovať to najcennejšie čo majú, keď napríklad sedia s roztiahnutými nohami a čo by to bolo za chlapa, keby nežmurkol a nenadvihol obočie?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kiss-wink-shaq-10UUe8ZsLnaqwo

Zdroj: neverbálna.komunikácia.eu  ,brightside.me
Titulná fotka: bodylanguage.bandcamp.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 vecí, vďaka ktorým zistíš, či si cholerik

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME