Ako by to vyzeralo, ak by bolo naše myšlienky počuť nahlas?

Žiadne: „Nič mi nie je,‘‘ ale „Kurník šopa, veď máme dnes výročie, ty teľa.‘‘

Niekedy si prajeme vedieť, na čo ten druhý myslí. Potom sú tu aj situácie, keď práve naopak, dúfame, že nebudeme od toho druhého počuť pravdu. Tá vie niekedy naozaj poriadne bolieť. Mnohokrát sa ocitneme v situácii, keď sa zamyslíme, či máme danému človeku povedať naozaj pravdu alebo nie.

Za istých okolností je lepšie pravdu nehovoriť, lebo musíme znášať aj jej následky. Na to zväčša nie sme pripravení. Ako by to však vyzeralo, ak by bolo naše myšlienky počuť, prípadne, ak by sme ľuďom hovorili naozaj to, čo chceme povedať?

Fitkám by narástli tržby

Keďže by boli k sebe ľudia úprimnejší, frajer by netajil, že máš naozaj veľký zadok. Partnerky by tiež netvrdili, že pivné bruško je v pohode. Navyše by ľudia okamžite počuli každý jeden predsudok, ktorý by niekto iný o tebe mal a to by naše egá nevydržali. Fitká by tak praskali vo švíkoch. Pravdepodobne by ich bolo viac ako fast-food občerstvení.

Trust „Tru“ Katsande, Unsplash

Make-up by bol drahší

Ktovie, či by muži mali stále názor, že ženy sú krásne prirodzené. Akonáhle by ťa niekto videl prirodzenú, pravdepodobne by si sa nedočkala komplimentu typu: „Ó, bože, tá je prirodzene krásna‘‘. Keď by ťa však videl nalíčenú, tak by si v jeho myšlienkach počula: „Ou, to je kráska.‘‘ Navyše, ak by to bol nejaký náš objekt záujmu, začali by sme určite investovať do make-upu. 

Komunikácia by sa úplne zmenila

Muži by viac chápali ženy a zas naopak. Počuli by sme, že nám ide niekto povedať totálnu blbosť alebo niečo, čo nám už hovoril. On by, samozrejme, hneď počul, že už sme to od neho počuli. My by sme sa vlastne rozprávali len myšlienkami. Na svete by bolo asi oveľa väčšie ticho.

Raphael Lovaski, Unsplash

Vzťahy by boli jednoduchšie

Muži by konečne pochopili naše nič. A ženy by boli sebaistejšie pri mužských náznakoch, keďže už sme už aj my dávno tie, ktoré lovia mužov. Vedeli by sme, kedy si máme dať pokoj, čo máme kedy urobiť a nebolo by to zbytočne také komplikované, ako to je momentálne.

Zlé reštaurácie by krachovali

Čašník by sa ťa opýtal po dojedení či bolo všetko v poriadku a ty by si mu povedal pravdu. Koľkí z nás nie sú úprimní pri tejto otázke. Kydať na štvoreurové menučko by bolo však veľmi nepríjemné. Takto by sme museli ísť s pravdou von a ako to už poznáme, nie každý majiteľ dokáže stráviť úprimné recenzie na adresu jeho podniku. Tí, ktorí by si to zobrali k srdcu, by prežili.

Life Of Pix, pexels

Influenceri by sa zredukovali

Nie každý influencer je úprimný, čo si však viacerí jeho fanúšikovia neuvedomujú. V tejto našej utopistickej predstave by sa nemohol na nič hrať a musel by byť úprimný, inak by sa mu to vypomstilo. Tí nečestní by asi veľmi rýchlo prišli o fanúšikov, a potom by nemala ich influencerská kariéra dôvod.

Bolo by menej manželstiev

Len si to predstavte. Skladal by sa sľub a akonáhle by nebola pravda to, čo jeden z tých dvoch hovorí, jeho myšlienky by ho prezradili. Tým pádom by bolo aj oveľa menej rozvodov a nešťastných detí. Krásna predstava. Aj tak by sa určite našlo niečo, na čom by sa to všetko pokašľalo.

Min An, Pexels

Stále zamestnanie by neexistovalo

Akonáhle by sa ti tvoja práca alebo šéf znechutili, všetci by to vedeli. No a nik nechce pracovať s takýmto človekom, ktorý si neváži svoje pracovné prostredie, no nie?

Museli by sme byť tolerantnejší

Mnohí sa síce nazdávajú, že miesto, kde môžu byť totálne úprimní a vyjadrovať, čo chcú, sú internetové diskusie, no nie je to tak. Už teraz nám žalostne chýba tolerancia. Čo by sa dialo, ak by sa nielen tie príjemné, ale aj nepríjemné myšlienky dostávali na povrch? Pravdepodobne by sme boli na tom ešte horšie, ako sme teraz.

rawpixel, Unsplash

Preto si túto uletenú predstavu nechávame iba v našich hlavách. Môžeš sa ňou však inšpirovať a trochu viac prejavovať úprimnosť. Nie nevyhnutne, keď sa ťa kamoška opýta, či má veľkú riť. Ak ti však chýbala, môžeš jej to povedať bez toho, že by sa vopred pýtala. Úprimnosť v zdravej miere nikdy nie je na škodu.

Titulná fotka: Yolanda Sun, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 typov ľudí, ktorí sú svojím správaním odsúdení byť navždy sami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME