Ako by to vyzeralo, ak by sme bežné činnosti ovládali hlasom?

Život by bol zas raz omnoho jednoduchší a príjemnejší, či?

S domácimi asistentmi a mnohými smart zariadeniami je náš život čoraz jednoduchší. Častokrát nemusíme pohnúť ani prstom, aby sme zhasli svetlo alebo zapli televíziu. Ovládanie hlasom je už úplne prirodzená vec. Ktovie, ako ďaleko to zájde. Budeme onedlho rozopínať podprsenku hlasovým ovládaním a variť jedlo? V niektorých prípadoch by to bolo asi veľmi zaujímavé.

Samozrejme, že by sme k tomu potrebovali aj nejaké stroje, ktoré by tieto úkony robili. Prípadne by musela byť vec ovládaná hlasom smart. Je to síce veľmi vzdialená budúcnosť a asi aj dosť nereálna, veď zoberme si to tak, že na pošte sa začalo dať platiť kartou len tento mesiac. Nič nám však nebráni v tom, aby sme si trošku uleteli.

Rozopínanie podprsenky

Predstav si to, ide do tuhého a koľko veľa vecí sa môže pokaziť. Je to hra o sekundy. Ak budeš niekoľko minút rozopínať podprsenku, tvoju nabudenú slečnu to môže rýchlo priviesť na myšlienky, aké nechceš. Iba by si zahlásil: „rozopni podprsenku!“ a mal by si to vybavené. Mohlo by to byť však dosť zákerné, ak by si rozopol podprsenku aj žene, ktorá po tom práve netúži.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bird-skull-pet-TakGsZvxzhe00)

Nalievanie vína

V akejkoľvek situácii, keď by bolo trochu dusno, tak by nám náš domáci asistent mohol pomáhať s občerstvením. Niekomu by sa míňalo víno v pohári, tak by stačil jeden povel na to, aby ho mal znova plnší. Človek pri tebe by nemal šancu odporovať. Taktiež by nikto nemal zlý pocit z toho, že si nalieva sám.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wine-papercraft-wino-pzGIuR1UeI2oFhyqP1)

Dvíhanie dosky na toalete

Predstav si, aké by to bolo skvelé, ak by sme nemuseli dvíhať dosku na toalete. Ženy by sa nemuseli rozčuľovať zakaždým, keď ju muži nedajú dole a muži by nemuseli pindať, že ju musia dávať hore. Stačil by jeden povel a tento problém by bol vyriešený. Zrejme nie sme jediní, kto dostal tento nápad, aj preto už momentálne existuje smart toaleta.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-toilet-ImZRUmvhiuCYg)

Ohrievanie jedla

Vrchol lenivosti. Ležíš na gauči a jedným povelom si dáš ohriať jedlo, spraviť pukance alebo čokoľvek iné. Občas sme všetci tak veľmi leniví, že by sme potrebovali v živote takúto funkciu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/90s-eSQKNSmg07dHq)

Odostlanie postele

Podobne ako s podprsenkou by to mohlo byť zaujímavé a prelamovať ľady. Prišla by ti slečna do spálne a iba by si zavelil: „posteľ odosteľ sa“ a bolo by to vyriešené. Každý by mal hneď jasno v tom, o čo mu ide. Žiadne nejasnosti a chodenie okolo horúcej kaše.

Perfektné, no nie? Bolo by to však príjemné aj v prípade, že by si došiel domov po nejakých tých panákoch. V takých momentoch si niekedy rád, že si vôbec našiel posteľ.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/summerbreak-summer-break-sb4-summerbreak-4-l2SpQr63OYXroObv2)

Šúpanie mandarínky

Jedna z najotravnejších vecí, ktoré naozaj neradi robíme. Avšak, užívanie si mandarínok máme veľmi radi. Keby nám ich ale niekto šúpal, bol by to hotový raj. Takto by nám na to stačila jedna veta a bolo by po probléme. Asi by sme sa tých mandarínok potom pokojne aj objedli, lebo by nám nestálo v ceste šúpanie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eevr-fruit-clementine-mandarine-5Q4u4nUAwSaYzWPLWAE)

Rozmotávanie (nielen) slúchadiel

Ďalšia z činností, ktoré mnohých z nás dokážu poriadne vytočiť. Samozrejme, riešením je aj zadováženie bezdrôtových slúchadiel, no tie by väčšina z nás stratila. Bola by to hotová mágia, ak by sa vedeli slúchadlá samé rozmotať. Čo by nás ale hnevalo potom?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/tangled-headphones-earphones-14dRW0RJZb0Gv6)

Samozrejme, že čím viac vecí budeme jednoduchšie ovládať, tak si to bude vyžadovať menej pohybu. Bude to mať za dôsledok, že budeme stále lenivejší a tým pádom aj obéznejší, ak to nebudeme kompenzovať s dostatkom pohybu. Preto netreba zabúdať používať aj naše končatiny.

Titulná fotka: pixabay

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
14 trápnych situácií, ktoré sa dejú pri nakupovaní a sú naozaj nepríjemné

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME