Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 27.11.2022
sk
Milan
cz
Xenie

Sociálne siete sú často veľmi ďaleko vzdialené od reality. Každý sa na nich snaží odprezentovať v čo najlepšom svetle a mnohokrát majú príspevky na Instagrame toho s realitou spoločného len veľmi málo.

Kvôli virtuálnym srdiečkam sú ľudia schopní robiť niekedy až šialené veci – upravovať si telo pomocou programov, nútiť ľudí fotiť sa, aj keď ste sa práve pohádali a pod. Zamysleli sme sa preto nad tým, ako by mohol vyzerať svet, ak by bol naozaj taký, ako vyzerá v príspevkoch niektorých ľudí na Instagrame. 

Deti, čo nikdy neplačú

Predstav si, že sa instagramový svet stane realitou. Ľudia by mali deti, ktoré takmer nikdy neplačú, nie sú zlé a s radosťou jedia naše bio pokrmy a nikdy si nepýtajú sladkosti. Nehádžu sa o zem a už vôbec nehovoria škaredé slová. Sú skrátka ako také malé plyšáky. Roztomilé a dobručké.

Artcavemaniac / EMEFKA

Vzťahy sú romantické a bez hádok

Veľmi dobre poznáme všetky tie páriky z Instagramu, ktoré sú vždy dokonalé. Nikdy sa nehádajú, každú chvíľu si robia romantické spoločné chvíle a ani romantické filmy z Hollywoodu nie sú také dokonalo sladké ako tieto páry.

V instagramovom svete by muži robili ženám neustále romantické prekvapenia, a to nielen na narodeniny a Valentín. Baby by nadšene fandili ich obľúbenému tímu, sediac pred telkou v drese a bez absolútneho frflania. Takto by sa to striedalo každý druhý deň. Nesmieme zabudnúť, že by nikdy nemali zlé chvíľky, skrátka, hádky by neexistovali.

Artcavemaniac / EMEFKA

Život je plný dobrodružstiev a koníčkov

Každý číta neustále knihy, venuje sa svojim koníčkom a pravidelne cvičí. Každý víkend stihne nejaký zaujímavý výlet, medzitým si urobí kváskový chlieb a navarí nejaké super jedlo, stretne sa s kamarátmi a vyvenčí psíky v útulku. Instagramoví ľudia sú superhrdinovia, ktorí nespia a nepotrebujú ani trochu oddychovať. Ich energia pochádza práve z toho, že je ich život naplnený aktivitami.

Artcavemaniac / EMEFKA

Jeme iba najvyberanejšie jedlá

Ak si práve nepečieme kváskový chlieb alebo nevaríme nejaké šmaky, tak zásadne obedujeme v reštaurácii, prípadne sedíme v kaviarni na raňajkách. Nie je šanca, že jedávame obyčajný jogurt s cereáliami alebo, nebodaj, chleba s maslom a šunkou. Každé naše jedlo musí byť vysoko estetické, inak ani nechutí dobre.

Artcavemaniac / EMEFKA

Každý je spokojný so svojím telom

Keďže väčšina chodí pravidelne cvičiť, tak sú všetci spokojní so svojimi telami. A ak majú náhodou nejaké to kilečko navyše, tak im žiadne sebavedomie nechýba. Drieky by boli zásadne vždy úzke a boky všetkých žien široké. Nie je šanca, aby bola nejaká žena plochá či nemala dostatočne vypuklé pery. Vrásky? Neexistujú.

Artcavemaniac / EMEFKA

Väčšinu času sme šťastní

Summa summarum, v takomto svete by sme sa neustále všetci usmievali, boli stále spokojní a nehrozilo by žiadne šomranie a podobné veci. Svet by bol jedno krásne miesto, kde sa dejú iba dobré veci, ľudia vždy dobre vyzerajú, netlačia ich nikdy topánky, nemajú ďaleko od výplaty a nemajú celulitídu ani strie.

Artcavemaniac / EMEFKA

Čítaj ďalej: 20 instagramových „influenceriek“, ktoré sa spoliehali, že ich sledovatelia sú úplne slepí


Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť