Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Vieš si predstaviť, že by sme boli ešte stále v 90. rokoch a museli by sme pretrpieť karanténu v tej pravekej dobe? Asi ťa takmer vystrelo, keď si si pomyslel na to, ako by si to bez internetu, WhatsAppu a Netlixu (ne)prežil. To, čo by si mohol robiť v domácej karanténe v deväťdesiatkách, nájdeš v dnešnom článku. 

1. Jediný zdroj informácií by boli tie dve až tri televízne stanice, medzi ktorými by si neustále prepínal a všade by bolo to isté. Teda nič normálne, na čo by sa dalo pozerať.  

2. Možno okrem Pobrežnej hliadky. A Priateľov. A ešte Beverly Hills 90210, Krok za krokom, Sabrina, Xena, Show Billa Cosbyho, Dallas, Rosalinda, Akty X…

3. Tí šťastnejší by už mali videohru z trhoviska, na ktorej by „drtili“ strieľanie kačíc.  

© Shutterstock

4. Možno by si po rokoch premiestnil kopu oblečenia z toho nepraktického vešiaku, ktorý mal kedysi na krabici napísané „stacionárny bicykel“, a konečne ho využil na to, na čo bol zostrojený.

5. Aerobik bol v móde ešte aj v 90. rokoch. A všetci mali doma aj tie neónové úborčeky vytiahnuté kdesi do haleluja, štucne a látkové čelenky k tomu.  

6. Na vyššej úrovni by boli tí, ktorí by sa pokúšali doma v obývačke napodobňovať choreografie z videoklipov. Napríklad ten od Backstreet Boys, kde si prehadzujú stoličku pomedzi nohy. Alebo od Spice Girls, tie mali tiež super tančeky.  

© Shutterstock

7. Iným spôsobom, ako prežiť ďalší deň v mentálnom zdraví, bol spev s hrebeňom ako mikrofónom v ruke. „Už len 22 dní, prosím nezabudni, karanténa sa kráti…Prečo chcel byť každý v tých rokoch úspešným spevákom? A susedia by boli z teba tiež nadšení, však? 

8. Keď by si volal cez pevnú linku nejakej kamoške (alebo kamošovi, frajerke, tvojmu idolovi, atď.), musel by si dúfať, že to zdvihne tá správna osoba, a nie niekto z rodiny, kto rád pchá nos do cudzích záležitostí. A ešte si sa musel modliť, aby nemali dva aparáty, lebo by mohli váš rozhovor odpočúvať celé rodinné klany.  

9. Keď v televízii nič poriadne nedávali, mohol si si vybrať jeden z tých max. 25 filmov, ktoré ste mali doma na VHS-kách nekvalitne nahraté z káblovky. A mal by si chuť zaškrtiť človeka, ktorý ti na tvoju kazetu s Alfom omylom nahral svadbu tety Boženky zo Šenkvíc.  

https://unsplash.com/photos/2XZ1NfoaVyQ

10. Fotoalbumy by si mal poprezerané odpredu, odzadu, zdola aj zhora. 

11. Bravíčka a obdobné časopisy by boli taktiež kompletne prečítané. Naspamäť by si poznal aj mená redaktorov. 

12. Volal by si do rádia a dával by si zahrať pesničku tvojej tajnej láske, do ktorej si bol zamilovaný, a dúfal by si, že aj ona v tom momente počúva to isté rádio. Takto by sa možno dozvedela o tvojej nehynúcej láske bez trápneho vyznanie z očí do očí. A po karanténe by z vás bol najkrajší párik v škole.     

13. Konečne by si mal čas starať sa o svojho zanedbaného tamagočiho. A aj tak by ti zomrel. 

© Shutterstock

14. Spal by si. Spal by si veľmi veľa. Ale to vlastne robíš aj teraz.

15. Bez možnosti vidieť tvojich kamošov by si bol neustále na telefóne. Teda, až do chvíle, keď by ťa zbadal otec a vyhrážal by sa ti zaň faktúrou. A navyše pevnú linku mohla používať v tom istom momente len jedna osoba. 

16. A keď by ti volal niekto naspäť, tak by si bol akurát v kúpeľni a nemohol odpovedať.    

17. Knihy by boli prečítané všetky. Aj Zlaté stránky. Aj návod k vysávaču.  

18. Rubikovu kocku už máš poskladanú?

19. Voľný čas by si vypĺňal písaním si denníka. V karanténnom období by vyzeral asi nasledovne:
25. apríl 1995
Milý denníček,
dnes som opäť nič robil. Idem radšej spať. Dobrú noc.  

© Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť