Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Ako by vyzerali Addamsovci, keby sa natáčali na Slovensku?

Preskúmaj intímne zákutia tuzemskej rodiny Adamíkovcov.

Všetci poznáme aspoň jednu verziu rodiny Addamsovcov. Najnovšie sa nám táto rodinka pripomenula vďaka netflixovskému seriálu Wednesday, ktorý slávi enormný úspech. Čiernobiela, ilustrovaná či filmová, charakter postáv ostáva rovnaký.

Mon cheri zazobaní rodičia, elektrický strýko, vystajlovaná babička, zádumčivý sluha, vynaliezavé decká, mrštná ručička, zahraničný príbuzný, ktorý to prehnal s forcapilom. Keď už je ten ošiaľ, zamysleli sme sa, ako by sa im darilo u nás.

Šecko pravé, zoberte žene

Romeo III. chce pôsobiť ako naivný dobrák žijúci z ruky do huby poctivou prácou predajcu. Vie, čo je marketing, svoje podnikanie stavia na osobnom predaji. Na rodinnom kurze mu vštepovali, že klientovi treba lichotiť, chváliť jeho mladistvý výzor, prejavovať nevyžiadanú empatiu, nákupný vozík ochotne odviesť do depa. Na škodu nie je podeliť sa o osobné súženie umierajúcej dcéry – zároveň sestry.

Romeo je neškodný, lebo už neuteká ako kedysi, no jeho hrdosť a nonšalantnosť mu bránia páchať viditeľnú majetkovú trestnú činnosť. Zároveň je veľmi sociálny, rád sa pohybuje medzi ľuďmi.

Ako by vyzerali Addamsovci, keby sa natáčali na Slovensku? Seriál Wednesday
ArtCaveManiac / EMEFKA

Laci je späääť

Rovnako ako celá Addams Family Slovak edition, i Laci je dobrák. Občas trochu poznačený neprávosťami štandardu krásy, ale vnútro má mäkučké. Kedysi bol vysoký, veľký a obézny. Dnes je už len prvé dve. Po účasti na extrémnych premenách zistil, že jeho život dovtedy nemal zmysel.

Tak, ako každá prvorodička sa automaticky stáva odbornou laktačnou poradkyňou, on sa po zhodení marasu stal fitness trénerom. Založil živnosť, otvoril CrossFat Gym, poriešil účet na TikToku (tá sieť, z ktorej sú hotoví všetci mladí) a motivuje odušu. Ha-Ha! Takže ahojte moje krásnulienky, Lacík je tu opäääť…

Ako by vyzerali Addamsovci, keby sa natáčali na Slovensku? Seriál Wednesday
ArtCaveManiac / EMEFKA

Strejda a jeho trikolóra

Medzi štamgastmi prezývaný Ferino vyrastal pri Hodruši. Kým si dovidel na kamoša a mal vlasy, na piatkových tancovačkách popreťahoval všetky spité učňovkárky. Svojho času vedel rozsvietiť nejednu osamelú dušu. V dvadsiatke sa oženil, porobil na alimenty, pomlátil kysnúcu ženu, ale časom ustrnul. 

Po tom, čo od neho konečne odišla s poltárskym podnikateľom, našiel uplatnenie ako kamionista. Išlo len o krátku etapu, po mesiaci mu vzali vodičák. Tesne potom mu zhabali rybársky lístok. Večery trávi v miestnej putike, víkendy na ihriskových tribúnach. Má sa za nadšeného a drsného futbalového fanúšika, ale ešte žiadny zápas nedal triezvy do konca.

Ako by vyzerali Addamsovci, keby sa natáčali na Slovensku? Seriál Wednesday
ArtCaveManiac / EMEFKA
Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť