Ako by vyzerali rozprávky, ak by sa odohrávali v dnešnej dobe?

Aj táto by mala šťastný koniec. Iba trošilinku iný.

Čo by sa stalo s rozprávkami, ak by ich začali vymýšľať frustrovaní mileniáli? Nebolo by to absolútne také čačané, ako to vídavame vo všetkých Disneyovkách. Je jedno, či by išlo o Popolušku, Snehulienku, Ariel alebo Pocahontas.

Všetky tieto príbehy končili a vyvíjali sa zvyčajne rovnako. Zamysleli sme sa, ako by to vyzeralo, ak by sa sladké rozprávky s vždy dobrým koncom, odohrávali v dnešnej dobe.

*Použite anglických výrazov v článku je zámerné. 

Princeznine problémy

Ako každá princezná, ani táto to nemôže mať v živote ľahké. Jej príbeh sa odohráva za troma vežami, za štyrmi električkovými traťami a ešte ďalej ako tam, kde nič nie je. Nežije v nejakom krásnom údolí, kde ju budia vtáčiky svojím spevom a zvieratká z lesa jej pomáhajú s obliekaním šiat.

Max Felner, Unsplash

Ako každá princezná z obdobia mileniálov, ani ona to nemá v živote úplne ľahké. Chodí na vysokú školu a akonáhle jej skončia hodiny v škole, tak uteká do nákupného centra. Pracovať! Nie nakupovať, čo ste si mysleli.

Aby si mohla dovoliť žiť so svojimi ďalšími piatimi spolubývajúcimi v prenajatom smradľavom byte, tak musí makať v obchode s handrami. Dvojzmenkárka je táto naša princezná, raz krátky, raz dlhý týždeň.

Zoznamovanie

Keďže princezné v 21. storočí to nemajú úplne ľahké a musia neustále chodiť do školy či do práce, ani na hľadanie princov už nie je čas. Preto si princezná naša, nainštalovala do svojho mobilu Tinder a hor sa na hľadanie princa svojich snov. Na zoznamku hádže našpúlené fotečky, jej prednosti nesmú chýbať. Neprejde ani hodina a telefón cinká, sťaby to svadobné zvony boli. Nie, nie, to sú len upozornenia.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/phone-like-smartphone-xULW8AhUJxcdej9qKc)

Randenie

Po poriadnej selekcii svojich budúcich manželov si naša kráska vybrala. Nádherný úsmev, mužná postava a oči? Krajší pár v celom samosprávnom kraji niet! Nebolo na čo čakať, vyšli si spolu na brunch. Slečna svoje obľúbené, avokádový toast to je ono a flat white či fresh z čerstvého ovocia nesmie chýbať. Padli si do oka, niet o tom žiadnych pochýb.

Florencia Potter, Unsplash

Mesiac sa s mesiacom snúbil a hrdličky si už rátali spoločné fotografie na Instagrame. Kino sem, kino tam, výlet tam, výlet sem, nesmie chýbať wellnessík a spoločné nakupovanie, to majú obaja najradšej. Hashtagy sľubovali veľa krásnych spoločných rokov, no nebolo by to ono, ak by sa to zaobišlo bez okolkov.

Prvá hádka

Lajkol jej fotku a ona to videla a vedela, že je to jeho bývalá. Takéto veci sa nerobia, tak tu máš, vrátim ti to aj ja. Princezná na seba nenechala čakať, povedala si, že nájde si dákeho čáva. Tinder jej poskytol rýb v mori mnoho. Mesiac sa so Slnkom na oblohe vymenil a slečna už mala rande v bavoráku.

rawpixel, Unsplash

Uzmierovanie

„Bolo to len chvíľkové,“ vysvetľuje svojmu princovi, ktorý jej na znak uzmierenia natrhal tisícku ruží. Predsa jej verí, on je ten, čo spravil chybu, nebude si nad tým lámať hlavu. Hodia si storku na Instagram, nech predsa všetci vidia, že sú šťastní spolu. Ukončia to proseccom a jahodami, ginom a fajočkami. Pravá láska nehrdzavie.

Melissa Walker Horn, Unsplash

Stret s realitou

Stačila jedna nepozorovaná chvíľa a princezná na svoje dno znova narazila. Jej princ šťastím zbláznený, nevšimol si, že do rúk vzal telefón svojej princeznej. Čo ho to však na ňom upútalo? Správa od fešáka, ktorým nie je on. Spustil telefón na zem a už ho nebolo, vyparil sa sťaby duch. Žiaden odkaz, ani len „ostaneme kamaráti.“ 

Gilles Lambert, Unsplash

Šťastný koniec

Sladký bol ctiteľ princeznej. K správe patril kontakt menom „sugar daddy“. Tento ocko bol sladký, bral princeznú na dovolenky, platil jej nájom, dokonca sa mohla presťahovať. Konečne si žila ako princezná.

Ako ako všetky tie, ktoré žijú len so svojím oteckom, aj ona našla toho svojho. Do nákupného centra sa pravidelne vracala. No už nebola ona tou „chuderkou“ za pokladňou, ona bola konečne zákazníčkou so zlatou kartičkou.

freestocks.org, Unsplash

Titulná fotka: Bree Bigelow, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 bežných činností ľudí, ktoré sú pre introvertov nočnou morou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME