Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Ako často treba venčiť psíka? Expertka upozorňuje, že to nemusí byť každý deň

Namiesto prechádzky môžu byť podľa odborníčky prospešnejšie rôzne tréningové hry.


Pokiaľ sa človek rozhodol zaobstarať si psieho kamaráta, nemal by zabudnúť na pravidelné venčenie. Ako často by sme ale tieto prechádzky mali absolvovať? Niektorí si myslia, že psíkovi prospeje prechádzka každý deň.

Ako ale píše portál LADbible, profesionálna trénerka Niki French prezradila, že to môže narobiť viac škody ako úžitku. „Môže sa to zdať prekvapivé, ale tradičné prechádzky sú ľudským vynálezom a mnohým psom príliš nepomáhajú,“ povedala. „Nahradenie prechádzky tréningovými hrami v domácom prostredí môže dať psíkovi viac, aby žil pokojný a šťastný život.“

Shutterstock

Vynechanie prechádzky? Žiadny problém!

Uviedla, že príliš častými prechádzkami môžeme psíka až príliš „nabudiť“ a on nebude v pokoji. Pokiaľ sa s ním ale namiesto prechádzky zahráme, tak to bude mať naňho oveľa pozitívnejší dopad. „Mnoho mojich klientov má nervóznych alebo reaktívnych psov,“ podotkla Niki.

„Takže im ukazujem všetky tie úžasné aktivity, ktoré môžete robiť doma, aby ste im pomohli rozvíjať ich zručnosti, ktoré nemajú, a aby boli na prechádzkach šťastní.“

Zdôraznila, že ak sa zopár vychádzok neuskutoční, nič zlé sa nestane. Psíkovi aj jeho majiteľovi sa navyše zníži hladina stresu a v konečnom dôsledku prispeje u oboch k väčšej vyrovnanosti.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.