Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Vyšportovanú postavu chcú mať všetci, pravidelný pohyb neláka nikoho. Sú aj výnimky, ale väčšina má mnoho výhovoriek, prečo to dnes s cvičením nevyšlo a ani zajtra to nepôjde. Dostať sa do posilňovne zaberie veľa času, ktorý by ste mohli využiť aj lepšie. Posilňovňa ako taká vám už neprekáža. Najhoršie je sa tam dostať. Jednou z možností, ako si dobre zacvičiť a nestráviť pol dňa v aute, je zariadiť si fitness centrum doma.

Unsplash

Žiadne veľké a drahé stroje

Nemusíte domov dostať všetky stroje, s ktorými sa v posilňovni stretávate. V mnohých bytoch a domoch na to nie je priestor. Celú izbu posilňovni neobetujete. Domáca posilňovňa musí byť funkčná, ale do interiéru by mala aj vhodne zapadnúť. Vytvorte si príjemný kútik, v ktorom sa vám bude dobre cvičiť a na čas v ňom strávený sa budete tešiť.

Vyberte si priestor, ktorý sa dobre vetrá a má dostatok prirodzeného svetla. Rozhodnite sa, akému cvičeniu sa chcete venovať. Keď sa chcete zamerať na spaľovanie tukov a patríte medzi milovníkov seriálov, vyberte si miesto, z ktorého budete mať dobrý výhľad na televízor a spojte príjemné s užitočným. Pri sledovaní seriálu nemusíte nečinne sedieť. Rotoped, eliptický trenažér, či stepper veľa miesta nezaberú a pri sledovaní televízie aj zabudnete, že sa nejakej pohybovej aktivite venujete. Nedostatok času vám v tomto prípade v cvičení nezabráni.

Pozor, tu sa cvičí!

Pre ohraničenie priestoru na cvičenie môžete použiť tapetu na stenu, prípadne doplňte priestor o obraz na stenu s nápisom, prípadne motivačný plagát, ktorý vám zlepší náladu a vyburcuje k ešte lepším športovým výkonom. Neberte to ako priestor, v ktorom svoje telo trápite.

Unsplash

Ako cvičiť doma s minimom fitness vybavenia?

Ani na cviky zamerané na budovanie svalovej hmoty žiadne veľké stroje nepotrebujete. Začnite s cvikmi s váhou vlastného tela. Potrebujete len karimatku, expander a seba. Činky prídu na rad, keď zatúžite po väčšej záťaži. Jednoručky nájdete v rôznych váhových kategóriách alebo s kotúčmi, na ktorých si váhu bez problémov upravíte. Veľa miesta vám nezaberú a pred očami zvedavcov ich za sedačku, či pod posteľ šikovne skryjete.

Unsplash

Internet vám s výberom cvikov pomôže

Keď neviete, ako začať cvičiť, inšpirujte sa videami na internete. Tréner, ktorého si vyberiete, vám vysvetlí, ako ktorý cvik cvičiť, aby bol naozaj efektívny a aby ste predišli možným zraneniam. Nájdete tu aj celé cvičebné zostavy zamerané na jednotlivé svalové partie a cviky na precvičenie celého tela.

Nejde len o cviky na posilňovanie. Vyberte si jogu, pilates alebo si zacvičte s vychýrenou fitneskou. Možností je naozaj veľa.

Vyberte si pohodlné oblečenie na cvičenie

Necvičte v tom, čo vám práve padne pod ruku. Na cvičenie si vyčleňte konkrétny cvičebný úbor. Áno, aj keď cvičíte doma. Nemusí to byť nič náročné. Pohodlné štýlové tepláky alebo celá tepláková súprava. Dôležité je, že sa v tom budete dobre cítiť a pri pohybe vás nebude obmedzovať. Prezliekanie do športového oblečenia berte ako taký malý rituál. Mozog si ho s cvičením postupne spojí a vy sa na cvičenie začne tešiť vždy, keď sa na oblečenie pozriete.

Unsplash

Výhody, ktoré cvičenie doma prináša

• Šetrí čas. Cvičeniu čas venovať musíte, ceste do fitnescentra a späť už nie.
• Voľný stroj, na ktorý máte práve chuť. Nemusíte na nič čakať, nikto vás nesúri a nezazerá, že sa činkám venujete príliš dlho.
• Playlist s pesničkami si zostavujete sami.
• Otváracie hodiny vás neobmedzujú.
• Ste doma. Miesto, kde sa cítite lepšie, neexistuje.
• Neplatíte vstupné. Investícia do domácej posilňovne je nevyhnutná, ale náklady sa vám rýchlo vrátia.

Už žiadne výhovorky. Cvičiť môžete aj doma. Na domáce fitness centrum veľa miesta nepotrebujete a finančne sa to tiež dá zvládnuť.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Budchlap.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť