Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Ako detstvo a vzťahy z minulosti ovplyvňujú naše telo a našu pleť? To, aký to má súvis, ťa prekvapí

To, ako nás rodičia vychovali, skúsenosti, aké sme počas života zažili, nás vo veľkej miere ovplyvňujú.

To, že nás nejakým spôsobom ovplyvňuje naše detstvo a minulosť, je nám asi jasné. To, ako nás rodičia vychovali, postupom času pribúdajú aj skúsenosti, aké sme počas života zažili. Formujú nás, a aj keď si to často neuvedomujeme, majú na nás nejaký vplyv.

V tomto článku sa s odborníčkou Mayush budeme venovať najmä tým negatívnym vplyvom. Či už sme zažili nejakú traumu, toxický vzťah či nie veľmi akceptovateľnú výchovu, to všetko na nás necháva rôzne poznačenia. Niekedy nemusia byť badateľné, ale niekedy môžu končiť zdravotnými problémami.

Psychosomatická kozmetička Mayush

„Psychika nás ovplyvňuje do takej miery, do akej si to pripúšťame. Alebo vlastne ovplyvňuje všetko, ale nie vždy sme pripravení vnímať každú hĺbku toho, čo sa nám deje. Takže akékoľvek zlé zážitky, traumy, straty, neprijatia, boj. Všetko toto výrazne ovplyvňuje naše telo a naše zdravie. Myšlienky majú skutočne silnú moc. A emócie ani nevravím. Čiže psychika – hlava, trauma, neprijatie, emócie ovládajú celý náš pozemský život,“ začína Mayush.

Čo a ako vplýva na telo?

„Traumy, emócie, hocijaké slovo, udalosť, veta, slovné spojenie, ktoré si znesieme na seba, alebo si s niečím spojíme, čo sa nás týka a vôbec to nemusí byť myslené na nás, nám spôsobujú bloky. Tieto sa následne ukazujú na tele alebo v rôznych rovinách. Môže sa to prejaviť už aj na bábätku, ak sa niečo také stalo počas tehotenstva. Keďže nás prostredie formuje od narodenia a naozaj veľmi výrazne, môže sa to prejaviť na tele v podobe bolesti, úrazov, deficitov, hendikepov.

Na úrovni duše – psychickými poruchami. Zväčša také najbežnejšie – akné, poruchy príjmu potravy – bulímia, anorexia, nechutenstvo, celoživotné chudnutie, bolesti kĺbov, kostí, problémy s chrbticou – driekovou či krčnou (čo môže byť na určitej úrovni spojené aj so zlým postavením stavcov, platničiek, skolióza), rôzne bolesti stŕpnutého ramena, fantómová bolesť. Je toho skutočne veľa. A to zatiaľ spomínam iba bežné diagnózy, ktoré vidíme pomerne často. Rakovina – to už je iný oriešok.“

Keďže sa Mayush venuje aj problematickej pleti, opýtali sme sa jej aj na to, či je pleť nejako prepojená s telom. Môže sa to, čo sa nám deje v živote a na tele, prejaviť aj na pleti?

„Podľa mojej vlastnej teórie je pleť naša identita. Náš rozpoznávací prvok. Preto veľmi veľa tráum sa ukáže na pleti v podobe akné, problematickej pleti, ekzémov, vitiliga, fľakov, rosacey. Naša pleť je nevyhnutne prepojená s telom aj psychikou, hlavou, srdcom a dušou. Pretože my sme bytosť spoločensko-biologicky-fyziologicky-psychicky-duševne konajúca. A ešte by som mohla pokračovať. Sme jedno. Všetky naše zložky sú jedno,“ udáva Majka.

Mohlo by ťa zaujímať:

Akné má dnes deväť ľudí z desiatich. Slovenská odborníčka prezradila, aké príčiny sa skrývajú za problematickou pleťou

Toxický vzťah ako spúšťač problémov?

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje