Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

V roku 2020 sa stali seriály najpopulárnejšou formou zábavy pre verejnosť. Streamovacie platformy zaznamenali vysoký nárast počtu odberov a hodnota veľkých značiek ako Netflix vzrástla až o 72 % každým rokom.

Analytický tím z Picodi.com sa rozhodol vypočítať, koľko času by trvalo pozrieť si najpopulárnejšie seriály na svete. Vybrali sme inscenácie s najvyšším ratingom a najväčším počtom divákov.

Prvé miesto v rebríčku animovaných inscenácii patrí „Simpsonovcom“. Táto séria sa stala zdrojom na množstvo meme obrázkov a má takmer 700 epizód. Pozrieť si všetky série, ktoré boli vytvorené od roku 1989, by trvalo 322 hodín neustáleho pozerania.

Druhá najdlhšia inscenácia na našom zozname patrí seriálu „Hrozba z temnoty“ („Supernatural“). Potrebovali by ste 246 hodín na pozretie všetkých 15 sérií. „Dr. House“ sa umiestnil na treťom mieste a trvá 131 hodín.

Avšak držať krok s popkultúrou nemusí vždy znamenať desiatky hodín strávených pred obrazovkou. Medzi najkratšími seriálmi je stále veľmi populárna mini-séria „Chernobyl“, ktorá trvá 5 hodín a 27 minút neustáleho pozerania a taktiež „Dámsky gambit“, ktorý trvá 6 hodín a 35 minút.

Ak sa niekto rozhodne pozrieť si celý maratón všetkých najlepších seriálov, potreboval by až 2806 hodín. To je ekvivalent 175 dní, pokiaľ berieme v úvahu 8 hodinovú pauzu na spánok.

Metodológia a zdroje

Všetky informácie o spomenutých seriáloch pochádzajú z IMDb.com, čo je databáza filmov, seriálov a hier. Zoznam obsahuje seriály s hodnotením od 8,0 vyššie a s počtom hodnotení od 250 000 vyššie. Konečné výsledky sme získali spočítaním dĺžky každej jednotlivej epizódy. Zapojili sme série a epizódy, ktoré boli vysielané pred marcom 2021. Všetky seriály s hviezdičkou stále prebiehajú alebo boli potvrdené ich nasledujúce série.

Zdroj: Picodi.com / úprava redakcie


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.