Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

V roku 2020 sa stali seriály najpopulárnejšou formou zábavy pre verejnosť. Streamovacie platformy zaznamenali vysoký nárast počtu odberov a hodnota veľkých značiek ako Netflix vzrástla až o 72 % každým rokom.

Analytický tím z Picodi.com sa rozhodol vypočítať, koľko času by trvalo pozrieť si najpopulárnejšie seriály na svete. Vybrali sme inscenácie s najvyšším ratingom a najväčším počtom divákov.

Prvé miesto v rebríčku animovaných inscenácii patrí „Simpsonovcom“. Táto séria sa stala zdrojom na množstvo meme obrázkov a má takmer 700 epizód. Pozrieť si všetky série, ktoré boli vytvorené od roku 1989, by trvalo 322 hodín neustáleho pozerania.

Druhá najdlhšia inscenácia na našom zozname patrí seriálu „Hrozba z temnoty“ („Supernatural“). Potrebovali by ste 246 hodín na pozretie všetkých 15 sérií. „Dr. House“ sa umiestnil na treťom mieste a trvá 131 hodín.

Avšak držať krok s popkultúrou nemusí vždy znamenať desiatky hodín strávených pred obrazovkou. Medzi najkratšími seriálmi je stále veľmi populárna mini-séria „Chernobyl“, ktorá trvá 5 hodín a 27 minút neustáleho pozerania a taktiež „Dámsky gambit“, ktorý trvá 6 hodín a 35 minút.

Ak sa niekto rozhodne pozrieť si celý maratón všetkých najlepších seriálov, potreboval by až 2806 hodín. To je ekvivalent 175 dní, pokiaľ berieme v úvahu 8 hodinovú pauzu na spánok.

Metodológia a zdroje

Všetky informácie o spomenutých seriáloch pochádzajú z IMDb.com, čo je databáza filmov, seriálov a hier. Zoznam obsahuje seriály s hodnotením od 8,0 vyššie a s počtom hodnotení od 250 000 vyššie. Konečné výsledky sme získali spočítaním dĺžky každej jednotlivej epizódy. Zapojili sme série a epizódy, ktoré boli vysielané pred marcom 2021. Všetky seriály s hviezdičkou stále prebiehajú alebo boli potvrdené ich nasledujúce série.

Zdroj: Picodi.com / úprava redakcie


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť