Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Ako dlho zostáva alkohol v tele? Táto rada zachráni Slovákom životy i vodičské preukazy

Zostatkový alkohol býva zradný.


Alkohol je už sám osebe metlou ľudstva. Mnohým ľuďom, ktorí nepoznali dno svojho pohárika, dokázal zničiť život. Zradný je však aj zostatkový alkohol. Ak máš vodičský preukaz, je možné, že si aj ty aspoň raz vo svojom živote riešil dilemu, či už môžeš šoférovať po „ťažkej noci“.

S odpoveďou na túto otázku prichádza slovenská polícia. Na sociálnych sieťach zverejnila príspevok, v ktorom je jasne napísané, ako dlho sa v tvojom tele udrží jedno, dve či tri pivá. Zároveň sú v ňom porovnané obe pohlavia.

U mužov mizne rýchlejšie

Kým sa z muža, ktorý váži 85 kilogramov, vytratí jedno pivo, trvá to 2 hodiny a 45 minút. Ak vypil dve, čas sa zdvojnásobuje. Po troch pivách je to až 8 hodín a 15 minút. U žien s priemernou hmotnosťou 60 kilogramov sú časy výrazne dlhšie. Po jednom pive sú to 3 hodiny a 36 minút, po dvoch 8 hodín a 48 minút a po troch pivách až 13 hodín a 12 minút.

Ako znie odkaz od polície? „Nie, toto nepokúšaj. Buď si daj pivo, alebo choď autom. Správna je iba jedna voľba, nie dve naraz.“


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.