Ako efektívne prokrastinovať na slovenskej vysokej škole

Blíži sa čas odovzdávania bakalárskych a diplomových prác. Mnohí vysokoškoláci, ktorí doteraz výdatne hibernovali, odrazu prepadajú panike. Ako bez ujmy prežiť toto kritické obdobie? Máme pre vás niekoľko tipov.


Väčšine vysoškolákom, najmä tým slovenským, nemožno uprieť jednu veľmi výraznú spoločnú črtu. Ak ide o kreativitu a invenčnosť, v odkladaní povinností, a hľadaní stále nových a nových príčin odďaľovania školských povinností, sú vskutku neprekonateľní. Aj vy patríte do tejto skupiny? Minuli sa vám už všetky účinné prokrastinačné metódy a hrozí vám, že budete musieť naozaj začať písať svoju záverečnú prácu? Neklesajte na duchu, v našom zozname určite nájdete hneď niekoľko efektívnych spôsobov, ako ostať v pohode. Veď prečo sa stresovať, keď termín odovzdania záverečnej práce je až o týždeň…

 

1. Upratovanie

Zdroj: thebannercsi.com

Začnite upratovať. Nakúpte si najrozličnejšie čistiace prostriedky – spreje, gély, pasty, skompletizujte arzenál náradia, a do toho! V žiadnom prípade však nepočítajte s bežným upratovaním, ktoré obyčajne pozostáva z kopnutia nedojedenej pizze pod posteľ, či utretia prachu z monitora počítača odhodenými ponožkami. Buďte dôslední a minimalistickí. Nevynechajte žiadnu miestnosť, jediné ok(n)o v dome nech nezostane suché! Vďačné sú v tomto prípade napríklad aj žalúzie – venujte sa starostlivo každej jednej lište, odvďačí sa vám časom, ktorý pri nej strávite. Keď vyluxujete interiér, neuspokojte sa s výsledkom. Vchodové dvere, schodisko, ale aj príjazdové cesty k domovu si zaslúžia vašu pozornosť…

 

2. Sladkosti

Zdroj: giphy.com

Váš mozog potrebuje cukor kvôli energii! To je dôležité, lebo vy zase budete potrebovať mozog. Logicky z toho vyplýva, že potrebujete sladkosti, aby ste mohli úspešne napísať bakalárku. Veľa sladkostí! Veľa cukru! Veľa energie! Vytvorte si zásoby a začnite ich spracovávať. Robíte to pre seba, pre svoju budúcnosť. To musí pochopiť predsa každý…

 

3. Televízor

Zdroj: reakingnews.com

Sledujte televízne vysielanie. Je to veľmi vďačný zdroj informácií, a tie vy teraz potrebujete najviac zo všetkého – však idete písať záverečnú prácu! Potrebujete sa vzdelávať, mať prehľad čo sa deje vo svete, vedieť, ako byť v centre diania, ako sa hovorí medzi vami vzdelancami: „in medias res“. Zbytočne neselektujte programy, ktoré budete pozerať, skrátka sledujte všetko a stále: od mexických telenoviel až po správy zo svetovej burzy, ani nad živou panorámou neohŕňajte nos. Neuspokojte sa len s domácimi stanicami, vzdelávajte sa aj v cudzích jazykoch! Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, aj také lokálne spravodajstvo z Bahrajnu, či záznam z chrtích pretekov z horného Egypta, môžu mať pre vás raz cenu zlata!

 

4. Predaj obličky

Zdroj: giphy.com

Keď už bude naozaj prihorievať, minú sa všetky sladkosti, byt aj okolie domu ste vyupratovali a oslepli ste z pozerania televízneho vysielania, stále ešte existuje nádej. Ako iste viete, dá sa žiť aj s jednou obličkou, prečo byť teda megaloman?! Pokojne jednu predajte, a za utŕžené peniaze zaplaťte niekoho nekreatívneho, aby za vás bakalárku napísal, keď sa nevie inak radovať… Dajte si však pozor na lekára, ktorý vám zákrok vykoná. Je to len taký detail, ale oplatí sa vybrať si naozajstného doktora.

 

5. Šarm a sexepíl

Zdroj: giphy.com

Nechajte rozohrať svoj šarm a použite svoje sexy vyžarovanie. Pokúste sa vášho školiteľa presvedčiť, že ak bude zhovievavý, môže mať z tohto „isté“ výhody. Tvárte sa prirodzene a milo. Hlavne nepoužívajte staré triky so žmurkaním, či olizovaním hornej pery, a už vonkoncom si pri konzultácii nestriekajte (akože náhodou) na hruď šľahačku. To by mohol prekuknúť…

 

6. Religiózne dôvody

Zdroj: jobangels.co

Premyslite si poslednú možnosť do detailov. Nedajte sa zaskočiť, trvajte na svojom a buďte odhodlaní. Máte len jednu cestu, jeden cieľ, podriaďte tomu všetko – vyhláste, že písanie záverečných prác je v rozpore s vašim náboženstvom a odporuje vašej viere. O tom, že to myslíte vážne a neblufujete, presvedčíte všetkých napríklad aj tým, že položíte na stôl kartičku vašej zdravotnej poisťovne a pokojne, stoicky, vyčkáte na príchod záchrannej služby, ktorá vám zabezpečí pohodlný transport do najbližšieho psychiatrického oddelenia na niekoľkotýždňový rekondičný pobyt.

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

 

Ľudia práve čítajú

5 znakov, že sa tvoj vzťah stáva až príliš pohodlným

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
43
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Ako efektívne prokrastinovať na slovenskej vysokej škole

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME